כל מה שצריך לדעת על זכויות יוצרים

מאגר תמונות

אם אתם מתכוונים לחפש תמונות ברשת על מנת לעשות בהם שימוש בפוסט בבלוג שלכם, באתר או בכל סוג אחר של פרויקט, דעו לכם כי תצטרכו לבחון את זכויות היוצרים של התמונות שאתם מוצאים. בדיוק כמו כל רכוש אחר, ניתן לעשות שימוש בתמונה מסוימת אך ורק אם הבעלים שלה, שהוא יוצר התמונה, נתן הסכמה לכך. זה כל הנושא של זכויות יוצרים. 

בחנו את הרישיון של התמונה

כפי שנאמר, עליכם לבחון בצורה ברורה את הרישיון של התמונה בה תהיו מעוניינים לעשות שימוש וזאת על מנת שתוכלו לדעת בדיוק מה תנאי השימוש בה. ישנם מקרים בהם תצטרכו לשלם. ישנם מקרים בהם יהיה ניתן לעשות שימוש חופשי ובחינם וישנם מקרים שאין שום אופציה לשימוש בתמונה, כך שתצטרכו להיות ערים לדבר. קראו בהרחבה על רכישת תמונות באינטרנט!

כך תמנעו מתביעות לא רצויות

אלו מכם שיתעלמו מכל הנושא של זכויות יוצרים עלולים למצוא עצמם חשופים לתביעות רציניות. לפיכך בוודאי תהיו מעוניינים להימנע מאותן תביעות וזאת על ידי כך שתוודאו כי אתם בודקים בכל פעם שאתם עושים שימוש בתמונה או תוכן שלא שייך לכם מהו הרישיון שלו.

קיימים היום אתרים עם תמונות לשימוש חופשי

ניתן למצוא היום ברשת אתרים רבים כמו Pixabay או Pexels אשר מכילים מאגר תמונות לשימוש חופשי. האתרים הללו יהיו מעולים עבור אלו מכם שירצו למצוא מאגר תמונות לשימוש חופשי כך שלא תצטרכו לבחון בכל פעם מחדש האם ניתן לעשות שימוש בתמונה כזו או אחרת. כך תחסכו לעצמכם זמן רב ותוכלו להתנהל בצורה הרבה יותר מהירה ונוחה בכל הנוגע לשימוש בתמונות שאתם מוצאים ברשת. אז ללא ספק יהיה כדאי לכם לבחון את האופציה הזו.