מרעיון למוצר – איך הופכים חלום למציאות

ההבדל הדק בין אדם שחולם חלומות לאדם שמשנה מציאות, הוא המעבר בין רעיון לדבר ממשי. אדם שחולם חלומות, ישאיר אותם בראשו או על הנייר. אדם שבוחר לשנות מציאות, ינסה להפוך את הרעיון למציאות ויצליח בכך. 

זה נכון לגבי כל דבר, זה נכון גם במקרים בהם מדובר במעבר בין רעיון למוצר. לפעמים ההבדל בין ממציא ויזם לבין אנשים אחרים, זה לא שהוא היה חכם או עשיר יותר, אלא בכך שהוא לקח חלום, לקח רעיון ובעזרת סטודיו לעיצוב תעשייתי הפך אותו למוצר אמיתי. בסופו של דבר, זה מה שגרם לאינספור מוצרים ייחודים להיות חלק בלתי נפרד מחיינו. בהמשך, היו מי שחיקו אותו, מי שלקחו את המוצר שהוא המציא ושיכללו אותו, אך הוא היה הראשון, הוא זה שהפך את הרעיון למוצר. 

זה לא דבר פשוט, אך ישנן דרכים שונות כיצד לעשות זאת. אם עושים זאת בצורה נכונה, אפשר להפיק תועלת ולשנות את המציאות בצורה אמיתית. 

איך זה מתבצע?

הכלל הבסיסי הוא לחלום חלומות הגיוניים. זה לא אומר שלא צריך לחלום בגדול, אבל אם חולמים בגדול על רעיון מסוים צריך לוודא שאכן אפשר להוציא אותו לאור. 

צריך לדעת כיצד לבנות תוכנית, איך לבחור את החומרים והאלמנטים הרלוונטיים, ובסופו של דבר, צריך לדעת איך לתכנן את המוצר באופן כזה שאכן יהיה ניתן לייצר אותו, יהיה ניתן להשתמש בו כפי שאנחנו רוצים ומכוונים, וכן אנחנו צריכים למצוא שימושים נכונים והגיוניים עבורו. 

צריך לומר, המעבר מרעיון למוצר הוא מאוד חשוב בשביל הקידמה האנושית, בשביל הקידמה האישית, הקידמה של העסק ועוד. לכן חשוב מאוד להשקיע בכך משאבים, זמן, מחשבה וכל מה שנדרש לביצוע התהליך והפקת תוצאה נכונה.