רישום פטנט על רעיון לאפליקציה

רישום פטנט

כאשר בעבר היה מדובר על רישום פטנט, לרוב היה מדובר על מוצר ממשי שאדם היה חושב עליו כמוצר מהפכני שיכול להסב ללא מעט אנשים נוחות והנאה. אולם כיום, בעידן שבו הטלפונים החכמים תופסים מקום דומיננטי ומשמעותי בחיוו של כל אדם, רישום פטנטים כבר לא מתבסס על רישום של דברים ממשיים בלבד, אלא גם על רישום של רעיונות לאפליקציות. על אף שישנה מחלוקת האם הדרך הנכונה להעניק הגנה לרעיון בנוגע לאפליקציה היא דווקא ברישום פטנט, כיום לא מעט אנשים אשר חושבים על רעיונות לאפליקציות מוצאים את עצמם פונים לתהליך השגרתי של רישום פטנטים, בכדי להעניק לרעיון שלהם הגנה וזכויות יוצרים.

הגנה על רעיון לאפליקציה

אפליקציות הן יישומים אשר מותקנים בטלפונים חכמים ומאפשרים למשתמש בהם ליהנות מחוויית שימוש נוחה ואיכותית במכשיר שלו. בעבר, האפליקציות היו נחלתה של חברת אפל, אשר השיקה לראשונה את מכשיר האייפון. אולם כיום, גם מכשירים בעלי מערכת הפעלה של אנדרואיד מבית גוגל, יכולים ליהנות מכל האפליקציות הקיימות כיום. ישנן אפליקציות המיועדות עבור הנאה ובידור וישנן אפליקציות אשר מיועדות לצרכי עבודה שונים או לצרכים חשובים אחרים. מכל מקום, אין ספק שאפליקציות משדרגות כיום לחלוטין את חווית השימוש במכשיר הטלפון החכם. לכן, ישנם לא מעט אנשים אשר מוצאים את עצמם חושבים על אפליקציה שיכולה להיות שימושית ואיכותית מאוד. אותם האנשים יכולים לנסות להגן על הרעיון לאפליקציה שהם חשבו עליו על ידי השגת זכויות משפטיות על קניין רוחני, או שהם יכולים לנסות לרשום את הרעיון לאפליקציה או האפליקציה עצמה כפטנט רשום על שמם.

רוצים לשמוע עוד על רישום פטנט? לחצו כאן…

כיצד רושמים רעיון לאפליקציה כפטנט

מכיוון שהדעות חלוקות לגבי האם ניתן לרשום רעיון לאפליקציה כפטנט, בכדי שאכן תצליחו לרשום את הרעיון לאפליקציה שחשבתם עליו כפטנט רשום, חשוב מאוד שתבדקו ראשית כל בצורה הטובה והוודאית ביותר, האם אף אדם לא חשב על הרעיון  לאפליקציה זו לפניכם. לאחר מכן, חשוב שתפגשו עם עורך דין המומחה בתחום זה, בכדי שתוכלו יחד לחשוב על תכנית אסטרטגית להצגת הרעיון לאפליקציה שלכם, באופן שהוא יוכל לקבל אישור להבחן כפטנט שלכם ובסופו של תהליך אף להירשם כפטנט רשום על שמכם.