ספק אינטרנט מומלץ: היום אפשר ליהנות מאינטרנט מהיר במיוחד!

ספק אינטרנט מומלץ
האם חיבור האינטרנט שלכם "עומד במשימה" בכבוד? האם אתם נתקלים מדי פעם במצבים של חוסר תגובה? במהירות בלתי מספקת? באיטיות מרגיזה? אז אתם לא לבד. למרות שחיבורי אינטרנט מהירים מאוד זמינים כיום בשפע, הדבר לא תמיד בא לידי ביטוי מלא, בחוויית המשתמש בשרות. כיצד תוכלו ליהנות מחיבור אינטרנט מהיר באמת? אילו נקודות טכניות ואחרות משפיעות על כך? ומה הקשר של נושא זה לספקי האינטרנט?

להבין את השרשרת

כידוע, החוליה החלשה בשרשרת, היא זו קובעת את חוזקה הכללי. כך גם לגבי מהירות גלישה באינטרנט. החיבור לרשת האינטרנט הוא למעשה מעין שרשרת של חיבורים שונים, האחד אחרי השני. המחשב שלכם או הסמארטפון, מתחבר לספק האינטרנט דרך חומרה מקומית. אלה שבבי תקשורת פנימיים במכשיר, כבלי רשת, נתב וכדומה. משם החיבור ממשיך לספק ובעצם לשני ספקים נפרדים. לשם ההמחשה, ספק אינטרנט  Itcמציע גם שירותי "ספק תשתית" וגם שירותי "ספק אינטרנט". האחד, מחבר אתכם לספק האינטרנט והשני, מחבר ממנו אל תשתית האינטרנט הבינלאומית. תשתית בינלאומית זו, היא בעצמה שרשרת ענק של כבלים ושרתים. כך שיש נקודות רבות, שבהן איכות החיבור עשויה להשתבש.

מה פועל במקביל?

אז מצד אחד יש לנו שרשרת תקשורת. מצד שני, אצלכם בבית או בעסק, יש לעתים שימוש באינטרנט במקביל, באופן שמאט זאת. למשל, מישהו מוריד קבצים גדולים דרך המחשב השולחני, בעוד מישהו אחר מבצע שיחת וידאו דרך חיבור אלחוטי. ביחד, הדבר מעמיס מאוד על החיבור, שאיננו חזק מספיק והדבר מתבטא באיטיות. לעתים, גם נוזקות והאקרים עלולים להשתמש במחשב שלכם ללא ידיעתכם. גם מצב כזה יאט את הגלישה. ניתן וחשוב במילא, להגן על עצמכם מפני סיכונים מסוג זה. אנטי ספאם iGuard הוא שירות שמדגים אמצעי עזר לכך. זה הוא שירות אשר ספקית אינטרנט  itcמציעה, ללא צורך בהתקנה מקומית. ניתן בעזרתו לחסום תכנים מסוכנים בגלישה או בלתי ראויים לטעמכם. כמו כן, ניתן לנסות את השרות בחינם למשך שלושים יום.

החבילה המתאימה

ייתכן שחבילת האינטרנט שיש לכם, פשוט לא מתאימה לדרישותיכם. ייתכן שהיא מספיקה באופן שוטף, אבל במצבים מסוימים לא עומדת בעומס. לכן, מומלץ לוודא שיש לכם חבילת אינטרנט, עם מהירות שמתאימה למצבי הגלישה התובעניים ביותר שבהם אתם נתקלים. הפרש המחיר בין החבילות הוא כיום נמוך יחסית. מה גם, שכבר בחבילות בסיסיות למדי, מקבלים מהירויות טובות מאוד.

אמינות החיבור

כמובן, החיבור חייב להיות אמין ולא משנה באיזו מהירות הוא. בהסתייעות בשירותי חברה אמינה כמו ספק  itcתוכלו להבטיח זאת. כמו כן, תוכלו לבדוק זאת באופן מדויק, באמצעות אתרי עזר שמראים את מהירות הגלישה בפועל.

עוד כמה נקודות חשובות

עוד בהקשר זה, כדאי לשים לב ש
  • זו לא תמיד אשמת הספק – לאור כל מה שתיארנו כאן, ברור שאיטיות בחיבור האינטרנט היא לא תמיד ולא בהכרח, באשמת הספק. גם כאשר הספק אשם בכך, האם זה "ספק האינטרנט" או "ספק התשתית"?
  • על איזו מהירות מדובר? – יש הבדל מהותי, בין "מהירות ההעלאה" של חיבור האינטרנט שלכם לבין "מהירות ההורדה" שלו. כל אחת מהן, מתייחסת רק לכיוון אחד של התקשורת.
  • "עד" מהירות – שימו לב, שכאשר ספקים מתחייבים לגבי מהירות החיבור, ההתחייבות היא פעמים רבות בנוסח "עד מהירות.." כזו וכזו.

לסיכום

עבדו עם ספק אינטרנט איכותי ותיהנו מחיבור איכותי ומהיר, כל הזמן.