מחשבון שכר למעסיקים בתחומים השונים

מחשבון שכר

מה זה מחשבון שכר? מי משתמש בו וכיצד הוא מועיל למעסיקים? אם אתם רוצים להשתמש במחשבון שכר על מנת לייעל את תהליך גיוס העובדים שלכם – חשוב שתדעו יותר על מחשבון שכר ואודות התועלות שלו:

אם אתם מעסיקים בתחומים שונים ואת רוצים לשכור עובדים חדשים לארגון למשרד או לעסק שלכם, ואתם רוצים בד בבד לדעת מה יהיה השכר נטו אותו תציעו למועמדים למשרות השונות בעסק שלכם חשוב שתדעו מהו מחשבון שכר.

אז מה זה באמת?

מחשבון מסוג זה נועד על מנת לחשב את השכר ברוטו כמו גם את השכר נטו שיקבל המועמד לעבודה שאתם מציעים לו. המחשבון עוזר למעסיקים להזין ברובריקה המתאימה את השכר ברוטו שהוא מציע לעובד, להבין מהם הניקויים אשר ינוכו מהשכר וכמה כסף יכנס בסוף החודש לעובד אל חשבון הבנק אם מדובר בשכר מינימום ואם מדובר ביותר.

באמצעות המחשבון ידע המעסיק איזה סכום הוא יפריש מהשכר נטו אל הרשויות כמו ביטוח לאומי, ביטוחי מנהלים, פנסיות ועוד, כאשר המחשבון נועד כדי להעביר מידע לעובדים אודות כמה כסף ייוותר להם לאחר הניקויים שיש להוריד מהשכר ברוטו לפי החוק.

כיצד עוזר המחשבון למעסיק?

מחשבו נטו – ברוטו מקנה למעסיקים כמו גם למועמדים הפוטנציאליים להזין לאת גובה השכר ברוטו,  ולחשב את ההורדות, ההפרשות ונקודות הזיכוי, ולדעת כמה יצא השכר נטו שיכנס לחשבון הבנק של העובד לאחר כל הניכויים.

במחשבון ניתן להשתמש בקלות תוך שהוא קיים ברשת האינטרנט, כאשר באמצעות הזנה של השכר בלבד ללא חישובים, נוספים ניתן בקלות לקבל את המידע החשוב שרבים מחפשים אחריו.

מה המחשבון מחשב?

מחשבון ברוטו נטו מאפשר להזין את השכר הברוטו ללא הכנסה זקופה, כמו למשל שוויי שימוש כמו שכר לתנאים סוציאליים, הורדות לפנסיה, לקרנות השתלמות, הפרשות מעביד לפיצויים, הפרשת מעביד לתגמולים, הפרשת מעביד לאבדן כושר עבודה, הפרשות העובד לקרן השתלמות, בזמן שהמחשבון יחשב מספר נקודות זיכוי למס הכנסה הורדות למס הכנסה ביטוח לאומי ועוד. בכך יוכלו גם העובדים וגם המעסיקים לדעת מהו השכר נטו לתשלום למגוון תחומים.