הכל אודות דומיין – המדריך המושלם

נכון לשנת 2013 כל אדם אשר מעוניין לבנות אתר אינטרנט אישי או מסחרי חייב להיות בעליו של דומיין. מאמר זה יסביר בפני הקוראים האם נדרשת עבודת הכנה מקדימה טרם קניית דומיין ומהם הנקודות החשובות ביותר אותן חשוב לדעת אודות רכישתו.

מהו דומיין?

במילון האינטרנטי דומיין הוא שם מתחם, משמע שם של אותו אתר אינטרנט אותו מעוניינים לבנות. רבים רואים דומיין ככתובת מילולית של אתר, בייחוד אלו אשר הורגלו להקלדת כתובות IP בעבר. נכון להיום, כל אדם אשר מעוניין לבנות אתר אינטרנט, חייב להחליט מה יהיה השם של המתחם שלו ומה תהיה הסיומת שלו. ישנן סיומות שונות, ביניהן של מדינות שונות, שמות המיועדים למגזר הפרטי, שמות מתחם עסקיים, סיומות לארגונים, למוסדות ועוד. חשוב לקחת בחשבון כי ניתן לבחור שמות בלבד, ללא סימני אייקון, כוכבית, סולמית, אחוזים ושאר סימנים שלא קשורים לאותיות.

רוצים לדעת עוד על רכישת דומיין? ליחצו כאן.

קניית דומיין- השקעה וקידום

רבים טוענים כי נכון לשנת 2013 קנייה של דומיין זהה להשקעה בנכס, רק שחשוב לקחת בחשבון כי מדובר על נכס אינטרנטי. אין זה חדש שיש אנשים אשר קונים שמות אטרקטיביים של מתחמים וזאת במטרה למכור אותם למגזר העסקי והפרטי במחירים יפים. בנוסף לכל הקשור אל ההשקעה חשוב לקחת בחשבון כי שמו של דומיין יכול להשפיע בצורה רבה על כל הקשור אל הקידום של אתר האינטרנט של הלקוח. אם השם כולל מילה אשר רלוונטית לעסק, כמו למשל 'המבורגר תרצה' לאתר אשר עוסק בהמבורגרים בסגנון ישראלי, קרוב לוודאי שאתר האינטרנט יוגדר כאתר בעל רלוונטיות גבוהה והוא ידורג במקום גבוה יותר.

רכישת דומיין

נכון להיום ניתן לבצע רכישת דומיין בעברית או באנגלית. חשוב להשקיע מחשבה רבה בשם ולסוף לבחור בשם אשר מועיל לבית העסק שלכם אם מבחינת השם עצמו ואם מבחינת הרלוונטיות שלו לכל האתר. לאחר מכן יש לפנות אל כל חברה אינטרנט בעלת רישיון למכור שמות דומיינים או אל איגוד האינטרנט הישראלי במטרה לבדוק האם אותו שם מתחם פנוי. ההחלטות החשובות ביותר בעת רכישת דומיין צריכות להיות:

  • שם- יש לבחור שם אטרקטיבי אשר ממתג את העסק שלכם ורלוונטי לתכנים, מוצרים ושירותים באתר האינטרנט שלכם.
  • בדיקה- תמיד יש לבצע בדיקה האם שם המתחם אכן פנוי וזאת לפני שבונים אתר חדש עם קונספט השייך לשם המתחם.
  • שפה- חשוב להגיע להחלטה האם מדובר על אתר לקהל ישראל או קהל בינלאומי ובהתאם להחליט על קניית דומיין בעברית או באנגלית.
  • קניית דומיין והסמכה- יש לקנות שם מתחם רק אצל חברה המוגדרת כרשמית דומיינים מוסמכת מטעמו של איגוד האינטרנט הישראלי.