איך גורמים לכך שהילדים יגלשו באופן בטוח באינטרנט?

אחסון אתרים

האינטרנט הביא לשינויים משמעותיים ביותר בעולם שלנו, החל מהתקשורת שלנו אחד עם השני ועד סגנון העבודה, הנסיעות והרכישה. עם זאת, האינטרנט גם פרץ את כל הגבולות שהיינו רגילים אליהם במשך שנים רבות, מה שאומר שהיום גם ילדים בני 10 יכולים להיחשף לחומרים שבעבר היה להם הרבה יותר קשה להשיג. במילים אחרות: איך אנחנו, ההורים, יכולים להיות בטוחים שהילדים שלנו נהנים מגלישה בטוחה ולא נחשפים לתכנים שהיינו מעדיפים שהם לא יחשפו אליהם? הרי כל העניין באינטרנט זו הנגישות והאפשרות של כל אחד ללמוד ולעשות הכול. עם זאת, הצורך של ההורים להגן על הילדים מובן וברור, ולכן כדאי שתדעו גם אתם שקיימת אפשרות לבצע סינון אתרים, ואפילו הרבה יותר בקלות ממה שאתם חושבים, אז למה שלא תנסו את זה?

אתר אינטרנט

איך זה עובד?

כאשר מדברים על סינון אתרים מדברים על מערכת אוטומטית שאפשר להתקין על מחשבי הבית ועל הרשת הביתית. משמעות הדברים היא שכאשר הילדים שלכם יגלשו וינסו להגיע לכל מיני אתרים אונליין שהייתם מעדיפים שהם לא יראו, הרי שאותם אתרים יהיו חסומים בפניהם. כמו כן, אם אתם רוצים שהשליטה שלכם על הדברים תהייה גדולה יותר ואם אתם רוצים להתאים את הסינון לילדים שלכם באופן ספציפי, בהתאם לגיל או לנתונים אחרים, הרי שגם זה אפשרי. המערכות המשוכללות של ימינו שעוסקות בסינון אתרים מאפשרות לכל אחד לבנות את הפרופיל שהוא רוצה וכך לבחור את האתרים שהוא רוצה לסנן.

student-849825_1920

האם זו לא חדירה לפרטיות?

הורים רבים מתלבטים האם כדאי להתקין מערכת של סינון אתרים או לא, כי הרי כך אנחנו גוזלים מהילדים שלנו את החופש. עם זאת, זו לא דרך מדויקת לראות את הדברים, שכן בפועל מה שאנחנו עושים זה בסך הכול להגן עליהם מתכנים שעדיף שבגיל צעיר הם עדיין לא יחשפו אליהם. זה לא אומר שאתם צריכים לבצע מעקב עצמאי אחרי כל מה שהילדים שלכם עושים אונליין, כי ע"י סינון האתרים השונים אתם יכולים פשוט לדאוג להם ולעשות זאת בצורה הרבה יותר אלגנטית.