בית חכם אזעקה בשבת, מה עושים?

אזעקה בית חכם

שליטה על מערכות הבית השונות בלחיצת כפתור ובאופן מבוקר ומתוכנן, דבר הנקרא "בית חכם", עשויה להוות פתרון יעיל מאין כמותו עבור הציבור הדתי. אנשים דתיים אינם יכול לעשות שימוש ברוב המערכות הביתיות החל מכניסת השבת ועד ליציאתה, מחשש לחילול שבת. מסיבה זו, בכל הנוגע לאבטחת הבית- מערכות אזעקה חכמות נותנות מענה נפלא ומסייעות בשמירה מיטבית על ביטחונם של הדיירים, תוך שמירה מלאה על קדושת השבת.

שילוב מערכת אבטחה בבתים חכמים

הבית החכם הוא כינוי למערכת שליטה מתוחכמת ומתקדמת, המאפשרת שליטה מרחוק על כל מערכות הבית המופעלות באמצעות חשמל. בית שהותקנה בו מערכת כזאת המאפשרת ניהול של האזעקה הביתית, למשל, מבלי להימצא בבית עצמו- מייצרת אופציות שונות לתכנון מראש של דריכת מערכת האבטחה. באופן כזה ניתן להחליט על הפעלה או כיבוי של האזעקה לפי ימים ושעות רצויים, וזה כמובן רלוונטי במיוחד עבור שומרי השבת. הפעלת האזעקה על ידי לחיצה על המתג שלה או הכפתורים השונים- מהווה חילול שבת, וזה מה שהציבור הדתי הבוחר להתקין מערכות של בית חכם, מבקש להימנע ממנו.

מכשירי המיגון והאבטחה בבית חכם, הכוללים גלאים וחיישנים מיוחדים לצורך איתור אנשים לא רצויים המבקשים להיכנס לבית, מפעילים הרתעה באמצעות אזעקה והדלקת אורות. אביזרים אלו פועלים בצורה משולבת ליצירת מיגון מגוון, שייתן מענה מקיף לבית וגם לסביבתו. ניתן אם כן, לתכנן אילו מערכות יופעלו בשבת ואילו לא, ובאילו שעות- זאת בכדי לשמור על ההגנה המתבקשת גם בסופי השבוע, וללא הצורך ללחוץ על אף כפתור במהלך השבת עצמה.

פתרונות חכמים נוספים לשומרי מסורת

מלבד הצורך להגן על הבית באמצעות אמצעים כגון אזעקה, הקהל הדתי יכול לעשות שימוש רב ביתרונות הנוספים שמציעות מערכות בית חכם של חברות מובילות כמו דיגיטלי. כאמור, כל מערכת ביתית שמופעלת על ידי חשמל- החל מהמזגן, דרך הרדיו, התריסים החשמליים ואפילו האורות בבית- ניתנת לשליטה מרחוק, באמצעות הסלולרי או מחשב נייד. התקנת מערכות שליטה שכאלה בבתים בהם מתגוררים שומרי שבת, מאפשרת לתכנן את הפעלת המכשירים השונים לפי זמני כניסת השבת ויציאתה. בדרך זו מתאפשר השימוש בהם לפי זמנים מתוכננים מראש, וכיבוי שלהם בשבת על מנת למנוע את חילולה ולשמור על אורח החיים הדתי ביתר קלות.