3 נקודות חשובות על הרחבות לביטוחי נסיעות

ביטוח נסיעות

נסיעה לחו"ל דורשת מכם לבצע מספר הכנות נחוצות הכוללות רכישת כרטיסי טיסה, הזמנת בתי מלון, הוצאת ויזה וגם רכישת ביטוח נסיעות. בתצורתו הבסיסית מכסה ביטוח זה על חלק מנזקי הגוף והרכוש שאירעו במהלך השהות מחוץ לגבולות המדינה. יחד עם זאת, לא אחת חבילת הבסיס אינה מספיקה על מנת לכסות מצבים ואירועים נוספים שבהחלט העלולים להתרחש. מדובר באירועים ומצבים המשתנים בהתאם ליעד הנסיעה, מטרת ואופי הנסיעה, ומצבו הבריאותי של הנוסע.

הרחבות לחו"ל בהתאם ליעד הנסיעה

חשוב לדעת שקיים הבדל מהותי בין נסיעה למדינה מערבית מאורגנת ומסודרת, לבין נסיעה למדינות מתפתחות ומדינות עולם שלישי בעלות תשתיות רעועות וחלקיות. בדרך כלל, עבור מדינות מערביות מספיק ביטוח נסיעות סטנדרטי, אך נסיעה למדינות מתפתחות ומדינות עולם שלישי דורשת לרוב הרחבות מיוחדות. הרחבות אלו מתמקדות בעיקר בשירותי רפואה שאינם מפותחים כל צרכם, ולכן הנוסעים נדרשים לפנות למרפאות ובתי חולים פרטיים.

הרחבות בהתאם למטרת הנסיעה

גם מטרת הנסיעה קובעת רבות את הצורך בהרחבות מיוחדות לביטוח הנסיעות, כדוגמת המקרים הבאים:

  • טיול תרמילאים – טיולים אלו נפוצים במיוחד בקרב צעירים, ונערכים לרוב במדינות שאינן מפותחות באסיה, אפריקה ודרום אמריקה. לטיולים אלו חשוב לרכוש גם כיסוי מלא למטען, הוצאות רפואיות חריגות, וכן ביטוח איתור וחילוץ במידה ומתכננים טיולי טרקים בטבע ליעדים לא מוסדרים.
  • ספורט אקסטרים – אלו הן פעילויות בעלות רמת סיכון גבוהה שאינה מכוסה בפוליסת ביטוח נסיעות רגילה. מדובר למשל בחופשת סקי בשוויץ, צלילות בהונדורס, סנפלינג או רפטינג בנפאל. עבור פעילויות אלו יש לרכוש כיסוי ביטוח מיוחד, ובמידה שהן כרוכות גם בציוד יקר יש לדאוג לבטחו.
  • נסיעות עסקים – בדרך כלל נסיעות אלו מלוות בציוד יקר כמו מחשב נייד, וחשוב לרכוש ביטוח מטען שיכסה במלואו על העלות במקרה של נזק או גניבה.
  • נסיעה לאירוע – בנסיעות לחתונה, כנס או טקס מפואר המחייבות ביגוד מיוחד או אבזרים ותכשיטים יקרי ערך, יש לוודא כי הם מכוסים בביטוח הנסיעות.

הרחבות מותאמות למצב בריאותי

חשוב לדעת כי ביטוח נסיעות רגיל אינו מכסה על מצבי בריאות חריגים, כדוגמת:

  • קיימות הרחבות מיוחדות עבור מחלות קשות כמו סרטן, סכרת ומחלות לב.
  • נסיעה לחו"ל במהלך הריון – נדרשת הרחבה מיוחדת ובמיוחד עבור נסיעה לחו"ל לפני השבוע ה- 26, במצבי הריון מורכבים יותר, וכמו כן אם מתכננים ללדת בחו"ל.
  • קשישים הנוסעים לחו"ל – אנשים בגיל הנע בין 75 ל- 80 אינם זכאים לביטוח נסיעות, ויש לאתר חברה שמוכנה לספק להם הרחבה מתאימה.

 סיכום – בחירת ביטוח נסיעות מורחב

הבחירה בביטוח נסיעות מורחב נושאת חשיבות מרובה, מכיוון שביטוח נסיעות בסיסי אינו מכסה על הוצאות מיוחדות. עלויותיהן של ההרחבות משתנות בהתאם לסוג ההרחבה, ועשויות להוות תוספת מזערית או משמעותית לפרמיה. כמו כן, המחירים, התנאים והיקף הכיסויים משתנים בין חברות הביטוח השונות. לכן, מומלץ לערוך סקר שוק ולהשוות תנאים ועלויות לפני שתבחרו בהרחבה המתאימה לכם.