אורי לופוליאנסקי האיש עם הלב הרחב

אורי לופוליאנסקי

איך מגדירים אדם עם לב רחב? יש מי שיגדיר אנשים שמוציאים כסף מכיסם ונותנים לאחרים, אך מה זה אומר על מי שאין לו מה להוציא מהכיס ולתת לאחרים? האם זה אומר שאין להם לב רחב ולא יכול להיות להם? יש מי שיטען שאדם עם לב רחב הוא מי שיעמיד את עצמו לרשות אחרים בכל תנאי ובכל מצב, יהיה שיטענו שייתכן וזה לא המצב, כי בכך הם מונעים מאותם אנשים את האפשרות להתקדם בעצמם, הם תמיד תלויים באחרים.

יש דרכים שונות כיצד להגדיר אנשים עם לב רחב, אין ספק שאורי לופוליאנסקי עונה להגדרה הזאת. האיש הנפלא הזה הוכיח לא פעם ולא פעמיים שמדובר באדם ששם את עצמו בצד ודואג לאחרים. כך הוא נהג כשבחר להיות מורה אחרי שירותו הצבאי במטרה לחנך בני נוער, וכך הוא גם נהג בהמשך חייו הציבוריים וכן האישיים.

בחייו הציבוריים הוא נהג כך כאשר ייסד את ארגון יד שרה, על בסיס מקרה אישי מצער שחווה, מקרה בו נזקק לשירות של מכשיר רפואי ולא היתה לו אפשרות למצוא אותו בשום מקום אלא אם היה רוכש אותו. אז הוא החליט לרכוש אך להשאיל אותו לכל מי שהיה צריך מסביבתו הקרובה, לימים הוא ייסד את ארגון יד שרה שנועד לספק מוצרים רפואיים מסוגים שונים לכל מי שזקוק להם ואין ביכולתו לרכוש אותם.

אורי לופוליאנסקי עמד בראש הארגון שנים רבות, גם אחרי שסיים את שירותו הציבורי כראש עיריית ירושלים, הוא חזר לעמוד בראש הארגון, מתרים עבורו כסף ותורם מזמנו.

אך גם בחייו האישיים הוא התגלה כאיש עם לב רחב ודווקא בשעה הכי מצערת בחייו. כשנכדו נפטר בעקבות רשלנות רפואית של רופאה, הוא בחר שלא לנקוט בגישה המקשה, בגישה של נקמה שמאפיינת רבים במצב זה, להיפך. הוא פנה לבית המשפט בבקשה להקל בעונשה מתוך הכרה שהיא לא עשתה את העבירה בכוונה והיא תצטרך להתמודד עם המעשה והתוצאות שלו כל חייה. זה מעשה של אדם עם לב רחב מאוד.