מהו אחסון אתרים?

אחסון אתרים הוא שירות בו אנו "שומרים" את האתר שלנו בשרת אחסון. אחסון אתרים מאפשר לאתר שלנו להיות נגיש לכולם. שרת האחסון הוא מחשב חזק מאוד שמחובר לאינטרנט 24/7 ומספק מענה לכל הצרכים שלנו בתור בעלי אתר. ישנן חברות רבות שמספקות שירותי אחסון האתרים, הן נבדלות זו מזו בגורמים שונים אך בגדול כולן משכירות לבעלי אתרים שטח אחסון שמאפשר הצגה של האתר שלהם לכל אחד בכל זמן.

כאשר אנו רוצים להשתמש בשירותי אחסון אתרים, נרכוש שטח אחסון שנמדד במגה או ג'יגה בייטים. ככל ששטח האחסון גדל, כך גם המחיר גדל בהתאמה. לכן מומלץ לבחור שטח אחסון הרלוונטי לאתר שלכם ולחסוך עלויות באמצעות השוואת אחסון אתרים.

אחסון האתר בשרת אחסון מאפשר זמינות של האתר סביב השעון, כמובן שלעולם אין אפשרות להגיע לזמינות מושלמת בעקבות תנאים חיצונים כמו הפסקות חשמל או תקלות, אך ספקים מוצלחים של אחסון אתרים ישקיעו משאבים רבים כדי לספק נגישות מקסימלית לאתרים בעזרת מערכות מתקדמות.

איך לבחור אחסון אתרים?

ישנן חברות ישראליות או חברות מחו"ל שמספקות את שירות אחסון האתרים וישנם מספר גורמים עיקריים המשפיעים על בחירת אחסון אתרים.

  1. מחיר- מחיר אחסון אתרים משתנה לפי גורמים שונים כמו גודל האתר וזמינות האחסון שהחברה מספקת, לרוב חברות לאחסון אתרים מחו"ל זולות יותר מחברות ישראליות.
  2. גודל האתר של הלקוח- רוב האתרים בארץ אינם נחשבים גדולים, מאחר ואין בהם תעבורה רבה. מומלץ לרכוש חבילת אחסון התואמת את גודל האתר על מנת לחסוך בעלויות. באתרים שאינם דורשים שטח אחסון רב אין בעיה להשתמש בחברות אחסון אתרים ישראליות, אך כאשר האתר דורך שטח אחסון רב מומלץ לרכוש אחסון אתרים מחברות בחו"ל, היות והחברות הישראליות מספקות שירות אחסון אתרים גדולים במחיר גבוה בהרבה מהחברות בחו"ל.
  3. תמיכה טכנית- אנו לעיתים זקוקים להיעזר בתמיכה טכנית מצד חברת אחסון האתרים ולכן מומלץ לבחור בחברה שקל לנו ליצור איתה קשר. לכן, אם אנו בעלי קושי בשפה האנגלית נבחר בחברת אחסון ישראלית. אולם, לרוב ישנה תודעת שירות טובה יותר בחברות בחו"ל ולכן גם זהו שיקול שיש לקחת בעת בחירת חברת אחסון אתרים. בגדול, תמיכה טכנית איכותית וזמינה ללקוח היא הגורם שמבדיל בין חברה טובה לאחסון אתרים לחברה שבה אתם מועדים לחוות צרות ובעיות רבות.

איך לבחור סוג חבילת אחסון?

בחירת חבילת אחסון היא אינדיבידואלית לכל אתר, החבילות שונות במאפיינים שלהן ובמחירן. מומלץ לבחור חבילה שתואמת את צרכי האחסון שלכם מבחינת שטח האחסון (לרוב לא צריך חבילה בעלת שטח אחסון גדול).