הדברים שיכולים להעביר בסרטון אנימציה

הדברים שיכולים להעביר בסרטון אנימציה

אחת מן האופציות הזולות להפקה של סרטוני פרסום, סרטי תדמית ואפילו סרטי הסברה היא, סרטוני אנימציה. סרטוני האנימציה מאפשרים להציג בצורה הטובה ביותר את העסק, השירותים והמוצרים שהוא מציע ואף להעביר בדרך ברורה במיוחד את המסרים, ההוראות וההדרכות.

בעולם הוויזואלי של היום, ניתן למצוא את האנימציה כמעט בכל תחום – אם זה בתחום השיווק או בתחום הפרסום, בתחום האומנות, הרפואה ואפילו מדריכים שונים.

היתרונות בסרטוני אנימציה

באמצעות סרטוני אנימציה תמציתיים אשר מסבירים בקצרה על הערך המוסף של בית העסק לעומת אחרים, ניתן להגדיל את היקף המכירות של העסק בצורה משמעותית. בכל אתר שמכבד את עצמו ניתן למצוא היום סרטוני וידאו כאשר הסיבה העיקרית נובעת כמובן, משיקולים כלכליים. הצפייה בווידאו הינה קלה בהרבה ביחס לקריאת טקסטים ארוכים מכיוון שאין צורך לאמץ את המוח בעת הצפייה. 

בשל העובדה כי מרבית הגולשים מעדיפים לצפות בסרטוני מידע – במיוחד אם הם קצרים – על פני קריאת טקסטים ארוכים, משתמשות חברות רבות בסרטונים כחלק מאסטרטגיית השיווק שלהם. כדאי לדעת כי סרטון וידאו קליל וקצר באתר, יכול לגרום להיקף המכירות לגדול בכ-80 אחוזים!

למה לבחור בסרטון אנימציה לעומת סרטון חי?

חשוב לדעת, כי לא תמיד הבחירה בסרטון אנימציה תהיה הבחירה הנכונה. לדוגמה – כאשר חברה מעוניינת לפרסם כיצד פועל מוצר כלשהוא שהיא משווקת, צריכה לצלם את המוצר עצמו בפעולה או להציג כיצד אדם כלשהוא משתמש בו. לעומת זאת, ישנם מקרים רבים בהם הבחירה בסרטון אנימציה תהיה בחירה נכונה יותר.

סרטוני אנימציה שיווקיים מעבירים מסרים בפשטות ובקלילות כאשר לרוב הם יהיו מתובלים גם בהומור. בעזרת האנימציה ניתן להעביר מצבים שונים שלא ניתן לצלם בפועל, ניתן להאניש חפצים דוממים – כגון דמויות ממותגות – כאשר הם אלה שמעבירים את המסר ובקיצור, לגרום לצופה לצחוק. כמו כן, ניתן להשתמש בסרטוני אנימציה כדי להעביר קונספט מורכב, לתבל הדרכות משעממות במעט הומור, לסרטוני תדמית ועוד.

הפקת סרטוני אנימציה

כל סרטון, ובמיוחד סרטון אנימציה, חייב להיות בנוי בצורה נכונה על מנת שהמסר יעבור אל הצופה כראוי. לכן חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע שמתעסקים בתחום, על מנת שהסרטון יהיה מושלם וההשקעה תהיה משתלמת.