הפרת זכויות יוצרים באינטרנט – אל תקלו ראש

הפרת זכויות יוצרים באינטרנט - אל תקלו ראש

קורה לא פעם אנחנו זקוקים לתמונה כלשהי, רוצים לעשות שימוש בפונט מסויים ואנחנו לא ממש טורחים לחפש ולבדוק האם מדובר בקובץ פתוח שאנחנו יכולים לעשות בו שימוש חופשי.

אז נכון שיש מקרים שאולי עוברים בשלום ואף אחד לא עולה על הגניבה. אך האמת היא שהיום כל כך קל ופשוט לאתר גניבות או שקרים מהסוג הזה עד שלעיתים יש צורך בנס של ממש על מנת לצאת מכל הסיפור הזה בשלום.

אסור להקל ראש!!!

חשוב לדעת כי כאשר מדובר בזכויות יוצרים, אין מקום להקל ראש וחשוב לפנות אל יעל הראל מומחית לדיני אינטרנט. כי כפי שכבר ציינו, ממש פשוט היום לעלות על גניבות מכל סוג או על הפרת זכויות. 

אנשים שכר נכוו בדבר כזה כבר יודעים להיזהר ואף להזהיר.

לעיתים זה יהיה רק העתקה של טקסט, משפט קצר או תמונה קטנה אך כאלה שיש עליהם זכויות יוצרים. התביעה והפיצויים שיש לשלם על כך, לגמרי לא שווים את ההימור הזה.

פונים אל עורך דין

אז כבר הסברנו ואף חזרנו שוב ושוב עד כמה חשוב לשים לב לשמירה והקפדה על זכויות יוצרים. אך אם כבר קרה ונעברה עבירה כלשהי מהסוג הזה, חשוב מאוד לפנות בהקדם אל עורך דין לענייני אינטרנט העוסק בנושא  הפרת זכויות יוצרים באינטרנט, כי הוא זה אשר יוכל להוביל בסופו של דבר לשינוי פני התמונה כולה.

לא כדאי לנסות ולהתמודד לבד מול תביעה שכזו היות וישנה החמרה מיוחדת דווקא כאשר מדובר בעבירות מהסוג הזה.

עורך דין שיש לו כבר ניסיון בתחום, הוא אדם מיומן ויש לו את הידע ואת הכלים, הוא זה שייטיב להוביל את המהלכים הכי נכונים ובכיוונים הכי יעילים שיובילו לפתרון המלא.