5 עשורים, 5 שינויים: כך הטכנולוגיה שינתה את העולם

טכנולוגיה

הטכנולוגיה אשר כיום היא חלק בלתי נפרד מחיינו שינתה בחמשת העשורים החולפים עשרות תחומים. חקרנו, בדקנו ומצאנו חמש שינויים מרחיקי לכת אשר שינו את העולם, ובהתאם לכך את החיים של כל אחד ואחת מאיתנו.

כיצד הטכנולוגיה שינתה את העולם?

על אף כי לרובנו הטכנולוגיה אשר קיימת היום מרגישה כאילו הייתה חלק מחיינו תמיד, מדובר בטכנולוגיה חדשה יחסית אשר עתידה להתפתח עוד יותר, כפי שניתן לראות בתערוכות חדשנות מסביב לעולם. לרגל העשור החדש בחרנו את חמשת השינויים המשמעותיים ביותר אשר שינו את העולם, ואת הדרך אנו מתנהלים בחיי היום יום. מוכנים? בואו נתחיל.

פתרונות תקשורת

פתרונות תקשורת היו חלק גדול מהמהפכה הטכנולוגית, וזאת לאור העובדה כי פתרונות תקשורת חולשים על מגוון רחב של דיסציפלינות. כך לדוגמא, בעשור הקודם החלו לפתוח פתרונות תקשורת בתחום הטלפונים, באמצעות הקמה של תשתית אשר נועדה ליצור יעילות גבוהה, חסכון בעלויות וניהול טוב יותר של מערכות התקשורת, בעיקר אצל ארגונים גדולים. מדובר רק בקצה הקרחון בתחום פתרונות תקשורת לעסקים כמו גם למגזר הפרטי.

הנגשת מידע

אחד התחומים המרתקים בענף הטכנולוגיה הוא הנגשת המידע לציבור. למעשה, אם בעבר נדרשנו לאתר מידע באמצעות אמצעי התקשורת המסורתיים או הספריות, כיום בזכות הטכנולוגיה המתקדמת ניתן לאתר מידע בכמעט כל תחום באופן קל ופשוט. את המהפכה הטכנולוגית מובילה כידוע גוגל אשר מאפשרת לכל גולש לקבל מידע, גם בנושאים רפואיים.

היכרויות

זוכרים את הימים בהם דייטים התרחשו באמצעות מכרים משותפים? ובכן, הימים האלו ככל הנראה תמו, כל זאת בזכות הטכנולוגיה. למעשה, כיום רבים משתמשים באפליקציות לצורך היכרויות, כאשר מספר הרשומים רק הולך ועולה. החברות הגדולות החלו לפתח עזרים טכנולוגים אשר נועדו לבצע את ההתאמה המושלמת, באמצעות פיתוח של אלגוריתם.

תחבורה

באמצעות עזרים טכנולוגים ניתן לדעת בזמן אמת מתי קו האוטובוס מגיע, להזמין מונית דרך אפליקציה וכן לשתף נסיעות בין חברים. אם בעבר היה נהוג לעלות לאוטובוס ולשלם בכסף מזומן, כיום משלמים בעלייה לאוטובוס רק באמצעות אפליקציה או כרטיס חכם טכנולוגי.

רפואה

הטכנולוגיה שינתה את פני הרפואה, וזאת בשל פיתוח של אמצעים טכנולוגים מתקדמים אשר מסייעים לרופאים לבצע הליכים רפואיים באופן מהיר אך מדויק, כמו גם שימוש באפליקציות לצורך ניהול תיק המטופלים ובחינת מדדים, מה שמקל באופן משמעותי על עבודתם של הרופאים ושל הצוותים הרפואיים.