בית דפוס

הצורך בהדפסת דברי דפוס שונים נדרש בקרב גופים  עסקיים, מוסדיים, ציבוריים ואחרים, אבל לא פחות גם אצל אנשים פרטיים. אצל גורמים עסקיים הוא קיים לצורך העברת תכנים מסוגים שונים עבור לקוחות קיימים ופוטנציאליים, עבור ספקים ואל גורמים  נוספים  הקשורים לעסק. אצל אנשים פרטיים יש צורך בהדפסת הזמנות לאירוע נחשב, חוברות,  ספרים, מודעות אבל, חומרים כתובים אחרים ועוד. בית דפוס מודרני הוא  בית העסק המדפיס עבור כל גורמים אלו את דברי הדפוס הנדרשים לו בצורה מסחרית ובכל כמות נדרשת.

שיטות הדפוס הדיגיטליות מאפשרות הדפסה על סוגי חומרים שונים. הנייר לסוגיו הוא  הנפוץ מכולם, וכאן ניתן לבחור בסוגי נייר שונים, יש נייר כרומו, נייר נטול עץ, נייר פנינה שהינו בעל  מרקם  מיוחד, נייר כימי, נייר דורינה, נייר ממוחזר וכדומה. לכל סוג נייר ניתן להתאים סוג של צבע אחר המתאים לו ביותר, וכמובן, שניתן להדפיס בשלל גוונים נבחרים. מעבר לנייר יש חומרים דוגמת: קנבס, זכוכית, וויניל, קאפה וכדומה. סוג החומר נבחר בהתאם למטרות שלשמו מוצר ההדפסה נבחר. מומחי דפוס יכולים לייעץ גם בתחום זה.

השימוש במכשירים דיגיטליים מפשט מאוד את התקשורת בין הלקוח לבית הדפוס. כיום ניתן להעביר קבצי מחשב באמצעות מחשבים, מצלמות דיגיטליות, טלפונים חכמים, טאבלטים וכדומה מהלקוח אל  בית הדפוס ולהיפך. תקשורת זאת חיונית בעת  עיצוב דבר הדפוס, לצורך האישור הסופי של הלקוח ולהעברת משובים שונים הלוך וחזור. אלו  מועברים אל  מול  הגרפיקאי המכין את  הסקיצות והעיצוב הסופי, הלקוח, המנהל הכללי או האחראי על  הדפסת המוצר. 

לאחר האישור הסופי תתחיל ההדפסה והיא אורכת זמן קצר, יחסית, הודות למערכת האוטומטית הממוחשבת של מערכת ההדפסה. הכול מתנהל אוטומטית וכמו בסרט נע ללא מגע יד אדם. מצד אחד מוזנים נייר וצבעים ומצד שני יוצא  מוצר מודפס מוגמר שאף ניתן לכרוך אותו. כל מה שנותר הוא להגיע ולקחת את החומר או לבקש לשלוח אותו באמצעות שליח. בית דפוס מודרני יכול להדפיס כמויות  רבות בזמן קצר, יחסית, ויעשה זאת  תוך כדי הקפדה על לוח הזמנים  המוסכם עם  הלקוח.