פיתוח אפליקציות צד שרת

נושא תכנות אפליקציות בצד השרת, הוא סדרה של מודולים המראים כיצד ליצור אתרים דינמיים; אתרים המספקים מידע מותאם אישית בתגובה לבקשות HTTP. מעוניינים לפתח אפליקציה בעזרת מתכנת Node ? הבה כל מה שאתם צריכים לדעת.

פיתוח אפליקציות צד שרת |

רוב האתרים הגדולים, משתמשים בטכנולוגיה כלשהי בצד השרת כדי להציג נתונים באופן דינמי לפי הצורך. למשל, דמיינו כמה מוצרים זמינים קיימים ומוצגים באמזון, ודמיינו כמה פוסטים נכתבו בפייסבוק.

הצגת כל אלה באמצעות דפים סטטיים שונים, תהיה מאוד לא יעילה, ולכן במקום זאת, אתרים כאלה מציגים תבניות סטטיות (הבנויות באמצעות HTML ,CSS ו- JavaScript), ולאחר מכן מעדכנים באופן דינמי את הנתונים המוצגים בתוך התבניות הללו בעת הצורך, למשל כאשר אתם רוצים הצגת מוצר אחר באמזון.

מסלול למידה |

תחילת העבודה עם תכנות בצד השרת, היא בדרך כלל קלה יותר מפיתוח בצד הלקוח, מכיוון שאתרים דינמיים נוטים לבצע הרבה מאוד פעולות דומות (שליפת נתונים ממסד נתונים והצגתם בדף, אימות נתונים שהוזנו על ידי המשתמש ושמירתם במסד נתונים, בדיקת הרשאות משתמשים וכניסה למשתמשים וכו'), ונבנים באמצעות מסגרות אינטרנט המקלות על פעולות אלו ואחרות של שרת האינטרנט.

ידע בסיסי במושגי תכנות (או של שפת תכנות מסוימת) הוא שימושי, אך אינו חיוני. באופן דומה, מומחיות בקידוד צד לקוח, אינה נדרשת יותר מידי, אך ידע בסיסי בזה, יעזור לכם לעבוד טוב יותר עם המפתחים שיוצרים את ה"חזית הקצה" של האינטרנט שלכם בצד הלקוח.

פיתוח אצל מקצוענים |

רוצים לפתח אפליקציה בצד הלקוח או בצד השרת, מומלץ מאוד לעשות זאת על ידי מומחי פיתוח אפליקציות . כך, תהיו בטוחים שאתם מקבלים מוצר מאובטח, שימושי ויעיל לצרכים הספציפיים שלכם.