הנגשת אתר לבעלי מוגבלויות

הנגשת אתר לבעלי מוגבלויות

האנציקלופדיה של המאה ה-21 כבר כאן, ושמה המקורי הוא אינטרנט. זאת משום שאנו משתמשים באינטרנט כדי לקבל מידע חיוני על כל דבר (כמעט), ולרוב אנו משתמשים בתוכן ויזואלי, שלא כולל וידאו או שמע. עם זאת, ישנם אנשים המתקשים לקרוא את התוכן האינטרנטי, בגלל המגבלות שיש להם בתחום הראיה. מגבלות הראיה הינן רחבות, ועל מנת שאוכלוסייה זו תוכל לראות את התוכן, הם זקוקים לנגישות אליה. במאמר זה, אנו נרחיב יותר על הנגשת אתרים לבעלי מוגבלויות, מה התועלת של ההנגשה וכיצד לעשות זאת.

מדוע חשובה ההנגשה לבעלי מוגבלויות?

ההנגשה לבעלי המוגבלויות חשובה ממספר סיבות שיכולות להועיל לנו:

  • הרחבת קהל היעד – ככל שיש לכם יותר אנשים שנשארים באתר, כך אחוז הנטישה של האתר שלכם קטן, מה שאומר שהאתר שלכם מקודם טוב יותר. נכים רבים שנכנסים לאתרים ללא נגישות, לא נשארים שם הרבה, משום שאין להם שום אפשרות לראות את התוכן, ולכן הם נוטשים את האתר. הרחיבו את קהל היעד שלכם גם לאנשים נכים.
  • חוק מדיני – על פי חוק שוויון זכויות בין אנשים רגילים לאנשים עם מוגבלויות היא חובה. כל דבר שנגיש לאדם הרגיל, חייב להיות נגיש גם בעבור האדם הנכה.
  • קריטריון חובה של גוגל – החל מהתאריך ה-25.10.17, קריטריון זה נכנס לתוקף, וכל אתר אינטרנטי שעולה לרשת, חייב להכיל אפליקציה שתאפשר לנכים לגלוש באתר שלו.

כיצד לאפשר הנגשת אתר לבעלי מוגבלויות?

הנגשת אתר לבעלי מוגבלויות מתבצעת בפשטות. אם אתם מתכנתים, חפשו אחר קוד אינטרנט שתוכלו להדביק לאתר שלכם, ולעשות את ההתאמה לאתר שלכם. אם אתם משתמשים בפלטפורמת וורדפרס לבניית אתרים, התקינו את אחד התוספים לנגישות לנכים, והתוסף עצמו יתקין את מה שצריך על כל דף באתר שלכם. כאשר התוספים מותקנים על הדף הבית שלכם, גלשו באתר שלכם מנקודת מבט של גולש מן השורה. ברגע שאתם גולשים מנקודת מבט של גולש רגיל, אתם יכולים להבחין בכלל המוגבלויות של האתר שלכם, לדעת מה צריך לשפר, ולחפש כיצד לשפר זאת.

פעלו מהר, התקינו את התוסף ואפשרו לקהל היעד שלכם להיות חלק מחוויית האתר שלכם.