מה זה איתריום?

אתריום

איתריום זהו מטבע דיגיטלי אשר מבוסס על פלטפורמת איתריום, שהיא עצמה מבוססת בלוקצ׳יין. זהו מטבע שנוצר בקוד פתוח והוא נחשב לשני ברמת הפופולריות שלו לאחר הביטקוין (למדו על כריית ביטקוין). בשנים האחרונות ניתן לזהות מגמה לפיה הופך המטבע יותר ויותר פופולרי ורבים חושבים על האופציה לרכוש כמות מסוימת של מטבעות וירטואליים. ובכן, ללא ספק מדובר בהזדמנות מאוד מעניינת.

שתי מטבעות איתריום נפרדים

בשנת 2015, לאחר פרצת אבטחה שאותה במערכת עליה מבוסס מטבע האיתריום, נעשה פיצול ונוצרו מטבע איתריום ולצדו איתריום קלסי. בכל אופן, המטבע הזה שנוצר בשנת 2013 על ידי המתכנת ויטליק נחשב להשקעה מעולה ורבים בוחרים לסחור עם המטבע הודות ליתרונות השונים שמאפיינים את אופן הפיתוח שלו והיבטים אחרים.

איתריום – מבוסס על קוד פתוח

המטבע אתריום מבוסס על פלטפורמת איתריום והוא נחשב לאמין ונוח מאוד לשימוש וזאת בין היתר הודות לכך שמדובר על מטבע קוד פתוח. המערכת של המטבע עוברת עדכונים בכל העת וכל אחד שמזהה פגם במערכת או פרצת אבטחה יכול לפעול בהתאם ולבצע את השינויים הרצויים כך שהמטבע תמיד יהיה במצב מיטבי בכל הנוגע למישור האבטחה. ללא ספק מדובר על יתרון משמעותי וזאת כאשר יתרון נוסף זה עצם כך שמדובר על מטבע שכבר צבר וותק ואמינות בקרב משקיעים וסוחרים במטבעות וירטואליים.

האם שווה לשים עליו כסף?

תוהים אם יהיה כדאי להשקיע מכספכם במטבע האיתריום ולא בטוחים אם יהיה מדובר בהשקעה בטוחה? ובכן, דעו לכם כי בין כל המטבעות הוירטואליים מתבלט לו מטבע האיתריום בכך שהוא נחשב לאחד היציבים והאמינים מבחינת ההשקעה בפיתוח והוא מהווה אופציית השקעה לא פחות מאשר מעולה. לאור זאת נמליץ לכם לבקר באתר ביטס אוף גולד כדי ללמוד, לשקול להבין אם המטבע הזה שווה לכם.