על מוטיבציה והצבת יעדים

הצבת יעדים

היי חברים,

וואו, הרבה זמן לא כתבתי פוסט! האמת, שזה די מבאס אותי ואני מתכנן לשנות את זה בקרוב.

היום אני רוצה לשתף אתכם במשהו שאני חושב שיכול לשנות משמעותית את הדרך שבה אני עובד: הצבת מטרות!

כן, אני לא ממש מחדש פה וזו גם לא המטרה, אבל בשבילי זה משהו שיכול לחולל ממש מהפכה. למה אני מתכוון?

אני מחלק את זה לשניים:

  1. הצבת מטרות של עשייה
  2. הצבת יעדים

1. הצבת מטרות של עשייה

מהיום, אני לא הולך להתחיל אף יום עבודה מבלי להגדיר לי מראש מה אני הולך לעשות ביום הזה. בנוסף, אני הולך פחות לבזבז את הזמן שלי על דברים כמו בדיקת נתונים באנליטיקס (אלא אם זה ממש חיוני לשיפור ההכנסות), בדיקת סטטיסטיקה בקליקבנק, וויסל,אדסנס וכו', לא לפתוח ישר כל מייל שאני מקבל (הרגל מגונה…). כל שבוע צריך להתחיל עם תכנית עסקית מסודרת ומוגדרת מראש.

למעשה, ממש אחרי כתיבת הפוסט הזה אני הולך להכין קובץ אקסל מזורז בו אני ארשום לו"ז שבועי, שיתחלק ללו"ז ספציפי לכל יום בשבוע. לי יש נטייה להתפזר בטירוף: אני מתחיל אתר א', ממשיך לעבוד על אתר ב', מקדם את אתר ג', שוכח מאתר א' וחוזר אליו רק אחרי כמה חודשים וכו'. זה ממש גרוע ובהחלט לא תורם. חוק פארטו מקבל אצלי משנה תוקף ובגדול – רק 20% מהאתרים שלי מכניסים לי כסף.

השאיפה היא כמובן לעבוד כמה שיותר מסודר וכמה שפחות לעשות דברים ספונטניים, אם כי מה לעשות – תמיד צצים עניינים פה ושם. מלבד קובץ האקסל שאני מתכנן לעבוד לפיו, קניתי לא מזמן לוח מחיק גדול שיושב אצלי ליד המחשב ומזכיר לי משימות חשובות והצבת יעדים חודשית.

2. הצבת יעדים

בהצבת יעדים אני מתכוון גם ליעדים שניתן לכמת וגם ליעדים יותר "מופשטים".

לדוגמא, החודש שמתי לעצמי מטרה להשתפר משמעותית בכתיבה שיווקית. קראתי על זה די הרבה לאחרונה ואני מאמין שעם כמה שינויים בחלק מהטקסט באתרים שלי אפשר לחולל פלאים. איך אני אדע אם עמדתי במטרה? קודם כל בהרגשה האישית, ודבר שני בתוצאות.

היעד הכמותי שהצבתי לעצמי לחודש מאי 2011 למשל, היא להרוויח 1000 ₪ ברשת WeSell. נכון, לא מדובר בסכום מטורף אבל בהתחשב בעובדה שהתחלתי לעבוד איתם רק בחודש שעבר והרווחתי קרוב לחצי מהסכום, אני די אופטימי. חוץ מזה, מותר לשאוף ואף רצוי, וזו רק ההתחלה!

אז זהו חברים, אני מקווה שהיה לכם מעניין ואולי גם למדתם משהו. אשמח אם תגיבו לי כאן, כל פידבק יתקבל בברכה!

נ.ב

אני ממליץ לכם לחפש כמה בלוגים שרלוונטיים לתחומים שאתם מתעניינים בהם, בין אם זה שיווק באינטרנט, קידום אתרים או כל דבר אחר, להירשם לעדכוני RSS וללמוד. תתפלאו כמה דברים אפשר ללמוד מנסיונם של אחרים!

בפוסט הבא אני הולך לפרגן ולהמליץ על כמה בלוגים שיוצא לי לעקוב אחריהם ושמספקים באמת תוכן מעניין ואיכותי.

Peace

דניאל