בעל עסק: על מה צריך להקפיד בתקופת הקורונה

Thermometer

אם יש ציבור אחד בישראל שסובל הכי הרבה ממשבר הקורונה וההשלכות הקשות שלו הוא בלי שום ספק ציבור בעלי העסקים. הגזירות הקשות חייבו בעלי עסקים רבים למצוא פתרונות יצירתיים כדי להמשיך בפעילות עסקית רגילה ולמרבה הצער ישנם גם עסקים כאלה שלא עמדו בגזירות ונאלצו לסגור את השערים. עם זאת, חלק מהעסקים אכן ניסו ועדיין מנסים לקיים שגרה עסקית כאשר האתגר הגדול הוא להמשיך לפעול על פי ההנחיות. אם גם אתם נמצאים בסיטואציה ועדיין לא בטוחים מה מותר ומה אסור, הנה כמה דברים שיעשו לכם קצת סדר.

בדיקת חום

כיום כל עסק פיזי מחויב בבדיקת חום ללקוחותיו כאשר לקוחות שלהם חום גוף גבוה מעבר לנורמה לא יכולים להיכנס מתוך חשש כי חולים בקורונה ועלולים להדביק אחרים. מומלץ לרכוש בהקדם מדחום ללא מגע על מנת לבצע את הבדיקה לכל הבאים בשער העסק. ישנם מדחומים שהם כמו אקדחים ויש צורך בעובד שיתפעל אותם, אך כיום ישנם מדחומים מצוינים אותם מתקינים בכניסה והלקוחות יכולים למדוד את החום של עצמם באופן עצמאי.

שמירה על מרחק

אחת התקנות שלא השתנו מתחילת המשבר היא התקנה לשמירת מרחק של 2 מטרים מאדם לאדם. כך בהתאם לגודל החנות שלכם עליכם לקבוע שלט המציין כמה אנשים יכולים להיכנס בו זמנית לחנות ובאמת להקפיד כך הדבר. מומלץ לא להסתפק בהגדרות היבשות ולברר עם הרשות המקומית כמה לקוחות יכולים להיכנס בו זמנית לעסק שלכם.

עטיית מסכה

היום כבר אין ממש מחלוקת כי עטיית מסכה, לפחות במקומות סגורים היא קריטית למניעת הדבקה. לכן בתור בעלי עסק עליכם להקפיד כל הזמן כי המבקרים אכן עוטים מסכה וכמובן להעיר למי שלא מקפיד על כך, גם בשל השמירה על הבריאות וגם על מנת ליצור חיכוכים בין לקוחות בעסק. שימו לב כי על המסכה לכסות את הפה והאף לחלוטין.

לסיכום, אין ספק כי מדובר בתקופה לא קלה וכולנו מחכים שתהיה כבר מאחורינו. הקפידו לשמור על הכללים כבעלי עסקים וכך תוכלו להמשיך לעבוד כרגיל תוך הימנעות מקנות ומצבים לא נעימים.