האם משתלם להשקיע בנדל"ן באזור המרכז?

משרד תיווך בתל אביב

רבים מאיתנו מחפשים את הדרך לייצר הכנסה קבועה נוספת שתאפשר רווחה כלכלית, במיוחד כאשר קריירה ועבודה במשרה מלאה לא תמיד מאפשרת את זה. אחד מאפיקי ההשקעה היותר פופולריים שגם מתאימים למי שלאו דווקא מבין בהשקעות הוא כמובן השקעות בנדל"ן ובנכסים, שכן מדובר בהשקעה בטוחה ומתונה יחסית. מתוך כל ישראלים רבים רוצים להשקיע בנכסים במרכז הארץ, אזור משגשג שבו באופן טבעי המחירים הם הגבוהים ביותר. נשאלת השאלה, האם אכן משתלם להשקיע בנדל"ן באזור המרכז. ננסה לעשות עכשיו קצת סדר בדברים.

השקעות נבונות בלבד

אז אמרנו שנכסים במרכז שווים יותר וזה אולי עושה לכם חשק כבר למצוא נכס להשקעה ולקנות אותו, אך האם זה אומר שכל נכס במרכז משתלם לרכישה? לחלוטין לא. גם באזורים החמים והמבוקשים ביותר, יש נכסים עם עיקולים, חריגות בנייה וצווי הריסה שפשוט לא משתלם לקנות. האירוניה היא שמדובר בנכסים זולים יחסית מה שמפתה הרבה מאד רוכשים תמימים. מומלץ לפנות לייעוץ אצל משרד תיווך בתל אביב כדי לקבל תמונה מלאה של המצב ולדעת מאיזה נכסים להתרחק ובאיזה אכן כדאי להשקיע.

השקעה לטווח ארוך

זכרו כי השקעה בנדל"ן היא השקעה לטווח ארוך ואל תצפו לראות תשואה תוך שנים ספורות. אם יש לכם הון עצמי מספיק להשקעה ואפשרות לכסות את תשלומי המשכנתא גם במידה ולא תמצאו שוכרים אז זו יכולה להיות השקעה נכונה. עם זאת, אל תעשו זאת בכל מחיר אם אין לכם גב כלכלי בשלבים הראשונים ובוודאי אם אתם מצפים להחזיר את ההשקעה תוך מספר שנים, זה פשוט לא עובד ככה.

אספו כמה שיותר מידע לפני הרכישה

כשאתם מחליטים על עיר או אזור מסוים בו אתם מעוניינים לרכוש נכס, חשוב לעשות זאת בסבלנות ולאסוף כמה שיותר מידע חשוב לפני. שווה להאזין לפודקאסט "כאן מדברים נדל"ן" שנותן הרבה מידע למשקיעים בארץ ובחו"ל על עסקאות נדל"ן שונות ומתאים גם למתחילים שחוששים לעשות את הצעד הראשון וגם למי שכבר מבין קצת בתחום ורוצה להעמיק את הידע.

שיהיה בהצלחה!