סורק ברקודים

אנשים רבים העומדים בתור לתשלום בחנויות שונות מכירים סורקי ברקודים. הם רואים אותם מקרוב כאשר הקופאיות מעבירות אותם על המוצרים שנועדו למכירה. בעת ההעברה נשמע צפצוף קל ואז מחיר הפריט מופיע במהירות על תצוגת הקופה הרושמת.  למכשיר זה יש חשיבות עצומה בקיצור זמני התורים, ולא פחות חשוב ואף יותר, רישום מדויק של מחיר הפריט ללא טעויות שמאפיינות תכופות הקלדה ידנית. מעבר לשימוש  הפופולארי הזה שכולם מכירים, עושים בהם שימושים במקומות אחרים כמו, ספריות, מחסנים ועוד.

ברקודים

ברקודים הם, קודים מסחריים בצורת קווים ישרים ומקבילים שמסמנים אותיות וספרות מקודדות. הסורקים יודעים לתרגם אותם לשפת מחשב וכל המידע האגור בהם מודפס על מסמכים מתאימים כמו: חשבוניות, קבלות, תעודות משלוח, וכדומה. קיימים סורקים שונים שפועלים בטכנולוגיות שונות. יש טכנולוגית לייזר, אחרים שולחים קרניים בצבע אדום שהמסוגלים לצלם את המידע ולתרגמו, יש אחרים שמצלמים את הקווים ואז מפענחים את תוכן  התמונה. ניתן לבחור בכל כל אחד מהדגמים הללו.

סוגי סורקים

יצרנים רבים מייצרים מכשירים אלו לשימושים מגוונים. יש שולחניים ונייחים שדרכם מעבירים את המוצרים. אלו נועדו לעבודה אינטנסיבית ופופולאריים ביותר בסופרמרקטים וחנויות בהם יש תנועת קונים ערה. אחרים הם ידניים ואותם מעבירים על המוצרים. הם טובים לחנויות קטנות, למחסנאים, לספרנים ולמקומות בהם יש צורך בגמישות תפעולית. יש סורקי אצבע אלחוטיים שמותאמים לעבודה מול מוצרי קצה ועוד. ההחלטה על רכישת סורק ברקודים מגיעה ממקום של נוחות וצרכי השימוש, טווח ומהירות קריאה, עמידה בפני נפילות ורמת אבטחה.

שימוש במגוון תחומים

קיימים ברקודים מסוגים שונים. חד מימדיים, דו מימדיים, QR ועוד. כל סוג שונה מהשני בכמות המידע הנצבר בו ובתכונות המעשירות את ביצועיהם. מסמנים אותם במקום בולט על המוצר או על העטיפה שלו, ועינית המותקנת בתוך המכשיר קולטת ומפענחת אותם. סמרטפונים וטאבלטים מתקדמים מצליחים אף הם לסרוק ברקודים ולפענח תוכנם. עושים בהם שימוש בחברות משלוחים והובלות, בחברות הייטק, בספרות הדרכה לטיולים, באתרים המוכרים כרטיסים לקהל הרחב, בעיתונות  ובעוד מקומות. מומלץ לכל מי שזקוק לרכוש סורקים המיוצרים על ידי חברות בינלאומיות בעלי מוניטין.