איך להתחיל ללמוד רפואה מבלי לקחת הלוואות

לימודי רפואה בהילוך גבוה

לימודי רפואה הם הלימודים הקשים ביותר שיש ובעיקר בישראל, בה יוקר המחייה לא תורם לאף אחד ובוודאי לא לסטודנטים, צריך להתכונן אל המסע הזה גם מבחינה שכלית, גם נפשית ולא פחות חשוב, מבחינה פיננסית. לימודים שנמשכים 7 שנים וכוללים שעות רבות של הרצאות ותרגולים קשים שמצריכים הרבה תשומת לב למבחנים הופכים את החוויה לקשה מאוד מה שמוביל סטודנטים רבים ללקיחת הלוואות מהבנק או מגופי מימון אחראים מה שמחייב אותם לעמוד בהחזרים לא פשוטים.

איך להתחיל לימודי רפואה מבלי לקחת הלוואות?

  • חשוב להיות מחושבים ולהבין מה יהיה התקציב השנתי שלכם. אם אתם רוצים להיות רופאים תצטרכו להתאמץ ואם אין לכם גב כלכלי מהמשפחה זה הזמן לחסוך וללמוד לחיות בלי כל הסיפוקים המיותרים. אפשר להסתפק בבירה או שתיים בחודש, אפשר לחיות בצניעות ולא לבזבז כסף על חופשות בחו"ל, הכול כמובן באיזון שקול ולא מוגזם לאף כיוון.
  • יש הרבה מלגות שמחכות לכם שיכולות לשפר משמעותית את מצבכם הפיננסי. אל תתייאשו וחפשו עוד מלגה ועוד מלגה עד שתזכו באחת שתסדר לכם שכר לימוד נמוך משמעותית. המלגות רבות ומגוונות החל ממלגות לחיילים קרביים, בני מיעוטים ועוד. חיפוש אחר רשימת המלגות יחשוף בפניכם שלל אפשרויות ובוודאי לפחות אחת מהם תתאים לכם.
  • האיזון בין לימודים לעבודה חייב להיות מירבי. חפשו עבודות שבהן השכר לשעה גבוה וגם מלצרות זו לא מילה גסה. תחשבו על האינטרסים שלכם, תבינו לבדכם מתי עדיף לכם לעבוד ובאלו שעות עדיף לכם ללמוד לפי יכולת הריכוז שלכם.skull-1209733__340[1]

לימודי רפואה עם הפיקדון הצבאי

הפיקדון הצבאי מחכה לשימוש שלנו מתי שרק נצטרך לפי תנאים שכל חייל מדקלם בעל פה לקראת השחרור, אך אחרי שאנו שנה או שנתיים מחוץ לצבא יש סיכוי שנשכח ממנו. ודאי שניעזר בו בסופו של דבר אך אנשים שוכחים לקחת אותו בחשבון הרי מדובר בכלי עזר משמעותי ביותר שיכול לנוע בין 20 ל-40 אלף שקלים. הפיקדון מותנה בתנאים ספציפיים ולימודים הם אחד מהם מה שיכול לתת לכם אוויר לנשימה לפחות לשנה הראשונה.