דברים שכדאי לדעת על ביטוחים לרכב

ביטוח רכב

תמיד יש התרגשות ברכישת רכב חדש, ובמיוחד אם מדובר על הרכב הראשון שאתם קונים בחיים.

כאשר מדובר על הרכב הראשון לרוב מדובר על רכב משומש, אך עצם העובדה שהוא לא חדש לא אומרת שאתם לא צריכים לעשות ביטוח. יכול להיות שעד היום לא הייתם מספיק בקיאים בנושא של ביטוחים לרכב, אך האמת היא, שכדאי לכם להתחיל לדעת דבר או שניים על הנושא הזה כי יהיה עליכם לבחור את חברת הביטוח שלכם וגם לשלם לה לא מעט.

איזה ביטוחים הרכב שלכם צריך?

כשמדברים על ביטוחים לרכב ישנה חלוקה לשני סוגים של ביטוחים, כאשר החלק הראשון זה ביטוח החובה ואילו החלק השני אלה הם הביטוחים הנוספים. ביטוח החובה, כפי ששמו מעיד עליו, זה ביטוח שאתם חייבים לעשות לרכב שלכם, והמטרה שלו היא להוות כיסוי לנהג, לנוסעים ולהולכי רגל שעלולים להיפגע. לעומתו קיימים עוד ביטוחים אחרים כמו ביטוח מקיף וביטוח צד ג', וחלק מהמטרה שלהם היא לדאוג גם לכיסוי אם חלילה יקרה משהו לרכב שאתם רוכשים.

איך בוחרים פוליסת ביטוח?

זה שיש היום הרבה מאוד חברות ביטוח שיכולות להציע לכם ביטוחים שונים לרכב זה נכון, והשאלה היא איך לאתר את החברה שממנה הייתם רוצים לקבל שירות. מעבר לכך שהמחיר בוודאי משמעותי עבורכם ובוודאי הייתם רוצים לשלם כמה שפחות, כדאי גם לשים לב לנושא של אמינות חברת הביטוח. אין לכם דרך לדעת מתי תזדקקו לשירות הזה, וזה עלול לקרות גם באמצע הלילה או ביום חג. לכן חשוב ביותר לפנות אל חברת ביטוח שתמיד יש לכם עם מי לדבר מטעמה, כי כך תוכלו להיות רגועים ובטוחים שתמיד יהיה מי שיעזור לכם.