טיפים למסחר בסחורות

מסחר בסחורות

כל מי שרוצה להיכנס לתחום המלהיב של מסחר בסחורות, חייב לאמץ לליבו מספר כללי ברזל, אחרת הוא פשוט עלול לספוג הפסדים כספיים ולאבד את הראש בשוק הסחורות העולמי, שהוא שוק תזזיתי, ובעיקר לא כל כך מוכר לישראלים.

סחורות הן נכס בסיס, כלומר הסוחר העצמאי בעזרת פלטפורמת המסחר המקוונת שלו, יכול לפתוח עסקאות 'על הגרפים' בזמן אמת, ממש כאילו קנה מניה, או מט"ח. בשוק הסחורות העולמי קיימים מאות סוגי סחורות שניתן לסחור בהן 'על הנייר',

המסחר בסחורות הינו עניין מורכב אבל בעל פוטנציאל רווח גבוה, לכן חובה להתייחס לכללי הברזל ולדבוק בהם:

  • סחור עם מגמת המסחר – בדוק באמצעות ניתוח טכני האם הסחורה שבחרת מציגה מגמת עליה ארוכת טווח, אל תפתח עסקה נגד כיוון המגמה.
  • עקוב אחר המסחר בשעת הפתיחה, שהיא שעה קריטית וברוב המקרים מסמנת את כיוון השוק למשך כל יום המסחר.
  • פתח עסקה רק כאשר אתה בטוח בכדאיותה, לאחר בדיקות שערכת באמצעות ניתוח טכני, המתן שהגרפים יראו פריצת מחיר כלפי מעלה, כדי להיכנס לעסקה.
  • התחל לסחור על הסחורות הנפוצות והפופולאריות שכולנו מכירים: הזהב והנפט. כסוחר מתחיל אין טעם לצלול לנבכי סחורות פחות ידועות כמו טבק, תירס קפה או חיטה, שם יהיה לך קשה יותר להשיג מידע שיסייע בשיקול הדעת וקבלת ההחלטות.
  • התכונן לסוג מסחר כזה: למד את שוק החוזים העתידיים על סחורות, קרא סקירות מקצועיות, סוחר חייב להבין מה המשמעות של גידול חקלאי מסוים, מה מתרחש בעת בצורת או שיטפונות למשל ומה קורה כשיש נסיבות גיאו-פוליטיות שמשפיעות על סחורה מסוימת, כמו הנפט למשל.
  • זכור שלסחורות, בעיקר לגידולים חקלאיים, יש חודשים 'חמים' וחודשים רגועים יותר עקב עונות השנה ועונות הגידול. בניגוד למניות או מט"ח, במסחר בסחורות עליך להכיר את עונות השנה, את הביקושים, את היבטי הגידול וכיוצא באלו.
  • הגדר לעצמך את סכום הכסף שברצונך להקציב למסחר בסחורות, לפחות בשלבים הראשונים, כדי שלא תספוג הפסדים הגדולים מהסכום שאתה יכול להרשות לעצמך לסכן.
  • אין ברירה – עקוב אחר מהדורות החדשות מהעולם, כי שוק הסחורות הוא מגרש משחקים גלובלי. תן דעתך על אסונות טבע, רעידות אדמה, שיטפונות, וגם סכסוכים פוליטיים ואפילו שביתות בנמלים, כל אלה משפיעים על מלאי חומרי הגלם בעולם, על הביקושים, על תהליכי הייצור והגידול וכמובן גם על רמות המחיר.
  • פזר סיכונים: טיפ זה יעיל לכל סוג מסחר, קל וחומר כשמדובר במסחר בחוזים עתידיים וסחורות. אחת השיטות הטובות ביותר לפזר סיכונים וגם להתמקצע בתחום, היא לבחור שלוש-ארבע סחורות מבין שלל הסחורות הקיימות בשוק וללמוד אותן לעומק. עקוב אחר שלוש הבחירות שלך במשך כמה חודשים, למד את דפוסי התנהגות המחירים, קרא סקירות לגביהן וסחור רק בהן. אחוז ההצלחה של העסקאות יעלה בהתאם וכך גם הרווחיות. כמו כן, שיטה זו מאפשרת להימנע מהפסדים בעת שינוי קיצוני בסחורה שיש לך פוזיציה פתוחה עליה.
  • גדר את הסיכונים בעזרת השקעה באופציות בינאריות נגד כיוון ההשקעה הראשית שלך. כלומר, אם רכשת חוזים עתידיים על הנפט והערכת שהנפט יעלה, הגן על השקעתך בעזרת רכישת אופציה נגד הנפט, כלומר אופציה שתישא רווחים במקרה של ירידת מחירי הנפט. כך תוכל למזער נזקים אם אכן מחיר הנפט ירד, בהשקעה יחסית נמוכה.

למידע נוסף – צפו בסרטון הסבר מאת iMarkets