עודד לאופר

עודד לאופר, עסקים מצליחים

עסקים מצליחים נוגעים בכל האספקטים בחיינו. בין עם זה החברות שמייצרות את הניידים והמחשבים שלנו, הרהיטים שלנו, קרם הפנים, הטלוויזיה, הלק, הפיג'מות, ונייר הטואלט. לא רק עסק מייצר הוא עסק מצליח. עסקים שעוסקים בשירות לקוחות, חברות כבלים או לוויין, עסקי ביטוח, ועוד (יש גם עסקים שכל תפקידים הוא לייבא/לגשר). עסק מצליח הוא עסק מרוויח. לכל עסק מצליח יש בעלים ומנהלים טובים שדוחפים את העסק להצלחה, וצוות נאמן ויעיל. לכל עסק מצליח יש לקוחות ואנשים שרוכשים את שירותיו וזקוקים לו.

עסקים מצליחים נמצאים בכל מקום. הם בנדל"ן, בבית, בעבודה, בניירת, במערכות היחסים שלנו, בטבע, בקניון (לא מדובר פה על חנויות). עסקים מצליחים מנוהלים בידיי צוות מיומן ואחראי שדואג להצלחתם. עסקים מצליחים מוחזקים בבעלותם של אנשים (לרוב) מצליחים, שמרווחים כסף טוב ודואגים לתפעל את העסק. למשל עודד לאופר- בעלים קבוצת חניונים בתל אביב וכמה עסקים משגשגים נוספים בחוץ לארץ.

עסק מצליח=עסק מרוויח

בשביל להגדיר את העסק של כמצליח, עליו להרוויח מספיק בשביל לעלות על הוצאותיו ובהרבה. עסק מצליח מכניס הרבה כסף לבעליו, והוא אינו בקושי גומר את החודש. עסקים גדולים יותר נפוצים בהיותם מצליחים בגלל שהם מגיעים לנתחים גדולים של אנשים ובכך גם הרווחים שלהם עולים בהתאם. לעסק קטן (כנראה חנות/קיוסק/מספרה) קשה יותר להיחשב מצליח, מכיוון שהביקוש אינו רב ויש עוד רבים ממנו באיכותם. עסקים גדולים יכולים להגיע להצלחה כלכלית אדירה, במיוחד כשהם בקנה מידה שמאפשר להם ליעל את העבודה בעזרת עובדי קבלן לדוגמא (דבר שמוריד את העלויות).

תפקיד האינטרנט

האינטרנט נתן במה להרבה עסקים מצליחים. אין להם חנות והם גם לא צריכים אחת. באתר שלהם הם עושים את כל הפעילות ומוכרים/מספקים כל דבר. זהו מאגר הלקוחות הגדול ביותר שניתן להגיע אליו.

החיים הטובים

ישנם מגזינים שמיועדים רק לעסקים מצליחים (לאנשי עסקים מצליחים), יאכטות שמגיעות בעקבות ההצלחה והרבה הרבה כסף. עסק מצליח מכניס הרבה מאוד כסף ולרוב המשכורת לבכירים בו טובות במיוחד. לדוגמא קחו כל בנק שהוא בישראל, חברות ניידים, חברות ביטוח. ישנם אנשים שמגדירים את הממשלה בתור עסק מצליח, ולפי משכורות הבכירים שם אפשר לקרוא לו כך.