קבורה בישראל: מרכיבי מחיר המצבה

קבורה בישראל

כאשר קרוב משפחה הולך לעולמו, לא מדובר רק באבל כבד כתוצאה מהאובדן, אלא גם בגל הוצאות כספיות גדול עם אירועי ההלוויה, הקבורה והשבעה. מי שלא מתכונן נכון לשלב הזה ולוקח בחשבון את כל ההוצאות הצפויות עם תכנון מקדים קפדני, צפוי להיגרר להוצאות גדולות ומיותרות ולא כל אחד יכול לעמוד בזה. אחד הדברים הכי משמעותיים בעניין הוא מחירה של המצבה שבדרך כלל הוא יחסית יקר. כדי שתוכלו להתכונן כראוי ולא להגיע למצב הזה בו אתם רוכשים מצבות בסכומים גבוהים הרבה מעבר לאלו שתכננתם, הכנו מדריך קצר עם המרכיבים השונים של מחירי המצבות.

כיתוב

קודם כל חשוב להבין כי הכיתוב הוא חלק משמעותי במחיר המצבה. ככל שתרצו יותר מלל, כך יעלה באופן טבעי המחיר. אותיות חרוטות הן זולות יותר מאותיות מודבקות מחומרים כמו מתכת או סוגים שונים של אבנים. כדאי לראות דוגמה למצבות שתעזור להחליט מפני שיש לאנשים נטייה לכוון לכיתוב ארוך במיוחד שהוא לא תמיד מיותר. בלי קשר למחיר, ההמלצה שלנו היא לנסות להעביר את המסר בכמה שפחות מילים כדי לא ליצור עומס טקסט.

סוג אבן

גם לסוג האבן יש השפעה ישירה על מחיר המצבה. מצבות מאבן חברון הן הזולות ביותר שכן מדובר בחומר נפוץ יחסית. לאחר מכן ניתן לרכוש מצבות משיש טורקי שהוא מעט יקר יותר, אבן סלייב שהיא יותר נדירה ויקרה יותר מהשיש הטורקי, ולבסוף ישנן המצבות היקרות ביותר העשויות מגרניט, אבן נדירה ויקרה יותר.

גודל

הגודל הסטדנרטי של המצבה הוא לרוב הזול ביותר. ככל שתרצו מצבה יותר גדולה, כך יעלה המחיר שכן יש להשתמש ביותר חומרי גלם לצורך הייצור שלה. כמו כן חשוב לקחת בחשבון שמצבות זוגיות עולות יותר.

עיצוב

חשוב לזכור כי העיצוב הסטנדרטי הכולל את גוף המצבה וכרית הוא הזול ביותר. ככל שתרצו מצבה מיוחדת כך יעלה מחירה בהתאם.

חשוב לזכור כי בחירה במצבה זולה יותר בהתאם לתקציב שלכם אין משמעותה זילות בכבוד המת. רכשו מצבה בהתאם לתקציב שלכם ולאחר תכנון מקדים בלבד.