מה חשוב לדעת על החזרי מס? אבנר הייזלר מסביר

החזרי מס

מדי שנה רבים במדינה זכאים להחזר מס, פשוט כי שיטת הגבייה היא פרוגרסיבית – משלמים את המס בהתאם להערכת הכנסה שנתית. אי לכך כאשר נוצר פער בין צפי למציאות, ייתכן שרשות המיסים תגיע למסקנה שמגיע לכם החזר מס. עם זאת, למרות שלכאורה מדובר בתהליך מסודר ושנבחן בקפידה ע"י רשות המיסים, עדיין רבים מפספסים החזרים משמעותיים, ועל כן אבנר הייזלר מבקש לעשות סדר – לסייע להבין מה חשוב לדעת בנושא, כך שאתם בהחלט עתידיים להרוויח לא מעט מהמידע הבא.

נתונים משפיעים

מי שיצא לו לקרוא על אבנר הייזלר בדה מרקר כבר יודע שמדובר באיש עסקים רב גווני שיצא לו לנהל עסק אחד או שניים לאורך השנים. הייזלר בקיא בכל הנוגע להתנהלות מול רשות המיסים, ועל כן הדבר הראשון שהוא מבקש לומר, זה שלמרות שרשות המיסים עושה את עבודתה נאמנה, הרבה פעמים היא אינה מודעת לנתונים שעשויים לזכות בהחזר מס, ועל כן לעיתים שווה להיעזר בייעוץ מקצועי. כך למשל אם גרים בפריפריה, נצברו נקודת זכות, החלפתם מקום עבודה, עברתם דירה, נולדו לכם ילדים, רכשתם פוליסת ביטוח בגין אובדן כושר עבודה, הייתם בשנת שבתון או אם התחתנתם לאחרונה, הרי שבהחלט קיימת סבירות גבוהה שהחזר מס מתעכב בדרך לחשבון הבנק שלכם.

לו רק הייתם יודעים

הנתונים מראים שרוב השכירים בארץ זכאים להחזר מס לא מבוטל. מדוע אם כן רבים לא ממשים זאת? פשוט מאוד עקב חוסר ידיעה! אז מעתה אל תגידו לא ידענו, וכפי שמציין אבנר הייזלר בראיון בדה מרקר תמיד חשוב לחשוב על יום המחר, בו הכסף (או חוסר הכסף) יהיה משמעותי. מהי המסקנה? כל עוד אינכם מעלימים כספים רבים ממס הכנסה, אל תהססו לבחון אם גם לכם מגיע החזר – מקסימום תופתעו לטובה.

שמרו על הזכויות שלכם

הייזלר מבקש להבהיר שבדיקת הנושא די פשוטה. כל שצריך לעשות זה להגיש טפסים. לרוב הטופס שתתבקשו להוריד הנו טופס 135(בקשה להחזר מס), אך גם קיימים טפסים נוספים, מאוד תלוי מהי הסיטואציה. אל הטופס תתבקשו לצרף צילום של צ'ק, וזאת לטובת אימות פרטי החשבון. בנקודה זו חשוב לציין שהחזר מס ניתן לבקש גם על שנים קודמות – עד כ6 שנים אחורה. לצד, אבנר הייזלר מבקש לחדד שכאשר ניגשים לבצע זאת מוטב לוודא שהזכאות לקבלת ההחזר חלה בשנה שבה מבקשים להתמקד. עוד מבהיר הייזלר שאם מבקשים לבחון זכאות להחזר מס עבור כמה שנים, נדרשים למלא טופס נפרד עבור כל שנת מס – כולל צירוף מסמכים רלוונטיים.

תמיכה מקצועית

אם גם לכם יצא להתרשם מאבנר הייזלר ב ,ynet-גם אתם מבינים שבכול הנוגע לרווח כלכלי הוא מבין לא מעט. לקראת סיום הוא מבקש לחדד שאומנם ניתן להתנהל לבד, אך לא פעם בהחלט שווה להוציא מעט, על מנת להבטיח שכל מה שמגיע לכם כחוק יזרום לחשבון הבנק באופן חלק.