חטפתי כאפה מגוגל

לפני שבוע בערך, בעודי משוטט להנאתי באינטרנט ועושה כמה בדיקות דירוגים שגרתיות של האתרים שלי בגוגל… חשכו עיניי! אחד האתרים היותר גדולים שלי, בעלי פוטנציאל ההצלחה הגדול מכולם, צנח בדירוגים בגוגל למקומות לא ידועים. כל היודע על הימצאו מוזמן להתקשר…

עכשיו ברצינות, קיבלתי הפתעה מאד מאד לא נעימה ממלך העולם – גוגל. את האמת שלא נכנסתי יותר מדי לפאניקה, זה ידוע שגוגל מרקד לפעמים עם התוצאות אז חשבתי זה כנראה יסתדר תוך כמה שעות או ימים. אז זהו, שלא. התחלתי לחשוב לעצמי אויל גוגל העניש אותי. חפרתי וחפרתי אבל לא מצאתי שום סיבה בגינה גוגל יעניש אותי. הייתי ילד טוב, בניתי קישורים כמו שצריך ובקצב סבבה. לא קישרתי לאתרי הימורים/פורנו – ממש חסיד אומות העולם.

לאחר כמה חיפושים ברשת על התופעה מסתבר שככל הנראה נכנסתי לארגז החול הידוע לשמצה. האתר שלי לא הוסר מהאינדקס של גוגל, אלא רק ירד בתוצאות. העכביש של גוגל עדיין בא לבקר…אז מה קורה עכשיו? אחרי הפאניקה והכל? אז ככה…למרבה המזל האתר הזה עדיין לא הניב לי הכנסות. במידה וזה היה המצב, זה היה ממש מבאס את החיים. אבל מצבים כאלה לרוב מתרחשים בקרב אתרים חדשים שהצליחו להתברג במקומות גבוהים במילות מפתח תחרותיות תוך זמן קצר. אצל גוגל נדלקת אוטומטית נורה אדומה והוא זורק את האתר לכל הרוחות, אי שם לדף 200 או השם יודע לאן.

בכל מקרה, אני ממש לא הולך להתייאש או לוותר. להיפך. אני הולך לההמשיך לעדכן תוכן ולבנות קישורים לאתר, כך שברגע שהוא יצא מארגז החול, הוא יצא כמו מלך ויתברג למקומות יפים בתוצאות החיפוש. אופטימי? כן. ריאליסטי? לדעתי – גם כן. נחיה ונראה.
מה שחשוב לקחת מהסיפור הזה הוא – לא להתייאש! אם זה קרה גם לאתר שלכם, ועשיתם הכל כשורה, אז מה שנשאר זה פשוט לחכות. נצלו את ההזדמנות כדי להשקיע ולפתח את האתר שלכם, להוסיף תוכן, ולהביא תנועה ממקומות אחרים.