לכל עסק כדאי לפתח אפליקציה לאנדרואיד

אייפון 4S

בעלי עסקים שונים במדינת ישראל מוצאים את עצמם לא פעם במצב שבו הם צריכים לחשוב מה עליהם לעשות כדי להצליח לעמוד בקצב התחרות.

להיות בעל עסק בימינו זה כלל לא דומה למה שהיה בעבר, והיום בכל עסק יש להשקיע משאבים רבים, זמן ואנרגיה בפרסום העסק וכדי להצליח להתברג אל שורת העסקים המובילים. אחת מהדרכים להשיג את המטרות הללו היא על ידי השקעה בתחום כמו פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, והאמת היא שזה כדאי, כי ההשקעה הזאת מחזירה את עצמה מהר מאוד.

לא רק אפליקציות לאייפון

חשוב להבין שאומנם זה נכון שבשנת 2007 , כאשר האייפון יצא אל אוויר העולם הוא היה המרכז ורוב המשתמשים עשו שימוש במערכת ההפעלה שלו, אך היום הדברים שונים. הזמן חלף ואיתו הגיעו שינויים משמעותיים, ולמען האמת היום מדובר על חלוקה שהיא שווה בין שימוש במערכות ההפעלה של האייפון אל מול האנדרואיד. זה אומר שלבעלי עסקים מאוד כדאי להשקיע גם בתחום של פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, כי עסק שבו תתבצע השקעה כזאת יוכל לחשוף את עצמו גם למשתמשי האנדרואיד הרבים כל כך.

תרומה רבה לעסק

פנקו את הגלקסי שלכם עם אפליקציה מיוחדת
פנקו את הגלקסי שלכם עם אפליקציה מיוחדת

עולם פרסום העסקים והמיתוג שלהם השתנה מאוד בשנים האחרונות, כי אם בעבר הפרסום העיקרי היה על ידי אתר האינטרנט של העסק, הרי שהיום יש כבר דרישות אחרות לפרסום. האפליקציה מאפשרת לבעלי העסקים להגיע לעוד ועוד לקוחות ולזכות תמיד לחשיפה יותר גדולה, כלומר במילים אחרות, האפליקציה היא כלי נפלא שיכול לעזור בגיוס לקוחות חדשים. בנוסף, מצידם של הלקוחות מדובר על שיא הנוחיות, כי בכל רגע נתון הם יכולים להתעדכן במה שחדש בעסק שהם לקוחות שלו, ויש גם אפליקציות שמאפשרות להם לבצע פעולות שונות ואפילו רכישות.

כיוון שהעולם שלנו הוא עולם תחרותי, ואת זאת ניתן לחוש בכל עסק שאנו מנהלים, הרי טבעי שאת מרבית התחרות שקיימת בין העסקים השונים נרגיש בעולם השיווק. שיטות השיווק של ימינו שונות בתכלית מאלו שהיו קיימות בעבר, ואין ספק שהיום כל עסק שרוצה לשמור על מיקומו בשורה הראשונה, או עסק שרוצה לקדם את עצמו לראש הטבלה, צריך לנצל את הפיתוחים הטכנולוגיים השונים לצורך שיווק העסק. זה נכון שבעבר להקים אתר אינטרנט ולקדם אותו זו הייתה הדרך העיקרית של השיווק, אך היום ניתן לראות כיצד פיתוחן של אפליקציות שונות, בין אם זה פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ובין אם זה פיתוח של אפליקציות לאייפון, זו הדרך שבה בוחרים אנשי השיווק השונים, ובצדק.

האייפון לא מספיק

אם ניזכר בימים שבהם האייפון עשה את צעדיו הראשונים בעולם, כלומר אי שם בשנת 2007, אין ספק שנראה כי מערכת ההפעלה השלטת הייתה מערכת ההפעלה של האייפון, אך כיום זה כבר לא כך. כתוצאה מכך שיש יותר ויותר אנשים שעושים שימוש במערכת ההפעלה של אנדרואיד, להשקיע בתחום של פיתוח אפליקציות לאנדרואיד זה צעד חכם מבחינת כל עסק, פשוט כיוון שזה גורם לחשיפה הרבה יותר גדולה. אחד מהיתרונות המובהקים של פיתוחן של אפליקציות שונות, זה העבודה שאפשר להגיע כך גם ללקוחות פוטנציאלים רחוקים יותר ולהגדיל את חוג הלקוחות של העסק.

קיימים שימושים רבים לאפליקציות

ניתן לעשות הבחנה בין אפליקציות שמטרתן שונה, כיוון שחלק מהאפליקציות שעסקים מפתחים לאנדרואיד הן אפליקציות שמטרתן היא לעדכן את הלקוחות במידע, חלקן הן בעלות מטרות שיווקיות, וחלק מאפשרות ללקוח גם לבצע רכישות שונות. כל אפליקציה לאנדרואיד יכולה לתרום לקידומו של כל עסק ולהשפיע על ההכנסות בו.