מה זה מכירות שטח?

מכירות שטח הם מכירות בשטח – כלומר בבית הלקוח או בבית העסק שלו. מכירות אלו שונות ממכירות טלפוניות אשר נעשות דרך הטלפון או ממכירות אשר נעשות בשטח החנות שלנו. כאשר אנחנו מוכרים את הסחורה שלנו בשטח אנחנו מוכרים אותה בצורה אקטיבית מבחינה שיווקית.

סוכן מכירות הוא זה אשר אחראי על מכירת הסחורה שלנו בשטח. בשביל שמכירות בשטח יהיו בעלי אחוזי הצלחה גבוהים הסוכן אשר אחראי עליהם חייב להיות בעל כריזמה רבה ויכולת שכנוע. כך למשל סוכן מכירות איכותי וכריזמטי יצליח למכור מוצרים רבים יותר מאשר סוכן מכירות שאין לו כריזמה או קסם אישי. במכירות בשטח הדבר החשוב ביותר הוא להראות ללקוח שלנו למה הוא צריך את המוצר שלנו ואיך המוצר יהפוך את החיים שלנו או את העסק שלנו לטובים יותר. כאשר אנחנו מצליחים לשכנע את הלקוח בדבר הנחיצות של המוצר שלנו אנחנו מצליחים למכור יותר ומשלמים את המשימה שלנו – למכור כמות גדולה ככל הניתן של מוצרים.

יתרונות של מכירות שטח….

למכירות בשטח יש הרבה מאוד יתרונות. היתרון המרכזי של מכירות שטח הוא שהן מאפשרות לנו לקיים קשר ישיר ובלתי אמצעי עם הלקוחות שלנו. יצירת קשר ישיר עם הלקוח שלנו תאפשר לנו למכור לו יותר מוצרים בהתאמה אישית לפי הצרכים הספציפיים שלו. מכירת מוצרים בשטח היא שיטת מכירה כדאית מאוד שתאפשר לעסק שלנו לצמוח ולהתפתח. מכירה של המוצרים בשטח תעניק לנו יתרון על פני המתחרים שלנו בשוק. כאשר אנחנו מוכרים את המוצרים שלנו בשטח אנחנו חייבים לשכור סוכני מכירות מקצועיים מאוד ואיכותיים. סוכני מכירות אלו צריכים להיות בעלי תקשורת אישית ובינאישית טובה ובעלי יכולות ורבליות של שכנוע.