מאגר תמונות

אם אתם עובדים בתחום הדיגיטל ודאי יצא לכם לשמוע את המושג מאגר תמונות. זהו בעצם אתר אינטרנט שבו מרוכזות המון תמונות, למעשה כמות אדירה ויש מאגרי תמונות שאפילו מכילים עשרות מיליוני תמונות! מאגר תמונות הוא האמצעי הנוח, היעיל והמשתלם ביותר כדי להשיג תמונות ברישיון לשימושים שונים. לכן לא תראו מעצבי אתרים, גרפיקאים ועוד בעלי מקצוע מתחום הדיגיטל שברשימת כלי העבודה שלהם לא נכלל לפחות מאגר תמונות אחד. 

אם לדוגמה אתם בונים אתר למתווך ואתם צריכים תמונות של בתים ונכסים להמחשה שישולבו באתר, כנראה שיש לכם 2 אפשרויות: האחת מהן היא לשכור צלם מקצועי, לאתר נכסים רלוונטיים, לקבוע יום צילום, לסייר ביניהם, לחכות שיגיעו התמונות לערוך אותן ורק אז להעלות לאתר. משהו שיכול לקחת זמן וכמובן שהתקציב לדבר כזה הוא לא נמוך. האפשרות השניה היא להכנס למאגר תמונות, לחפש תמונות תחת הביטוי או מילת החיפוש הרלוונטית, להוריד את התמונות ולהעלות לאתר. זה ממש מהיר, פשוט, יעיל וזול בטח ביחס לאפשרות הראשונה. אתם אפילו לא צריכים לעשות עריכה והתאמה של התמונות כדי שיהיו בגודל ובפורמט שיתאים לאתר אינטרנט. כיום ישנה גם אפשרות במאגרי תמונות שונים לבחור אפשרות להוריד את התמונה בגודל ובפורמט הרצוי ו/או המתאים. 

האם במאגרי התמונות אפשר למצוא רק קבצי תמונות?

ממש לא. מי שעוסק עם מאגר תמונות יודע שמלבד תמונות יש עוד הרבה קבצים בפורמטים שונים ולשימושים שונים, זאת הסיבה שגם מעצבים גרפיים עושים שימוש במאגרי תמונות לצורך בניית נכס דיגיטלי ובכלל. אתם יכולים למצוא אייקונים, קבצים וקטורים ועוד. אם למשל אתם מעצבי מצגות, תוכלו למצוא במאגרי התמונות גם מצגות מעוצבות מוכנות להורדה בפורמט המתאים לכם ולאחר מכן אפילו לעשות להן התאמות או רק להציב במקומות שצריך את המלל שרציתם ויש מאגרים שבהם אפילו תוכלו למצוא תבניות לאתרי וורדפרס.