קידום במנועי חיפוש

כיום, בעידן האינטרנט רוב האנשים מודעים לעובדה כי אתרי אינטרנט הם כרטיס הביקור הטוב ביותר, אך לא רק.

עסקים וחברות רבות הפכו את אתר האינטרנט שלהם לחנות מקוונת באמצעותה הם מספקים לגולש מידע חשוב ומאפשרים לו לרכוש מוצרים ושירותים היישר מהאתר. כיוון שהתחרותיות כה גדולה כל עסק חייב לדאוג למומחה בתחום קידום במנועי חיפוש אשר יעזור לאתר שלו להתבלט בתוצאות החיפוש.

מהו קידום במנועי חיפוש?

פעמים רבות קידום במנועי חיפוש מכונה גם אופטימיזציה למנועי חיפוש.   כאן מקדם האתר יבצע מגוון רחב של פעולות במטרה שהאתר של הלקוח שלו יקודם לדפי התוצאות הראשונים במנועי החיפוש השונים. יש אנשים אשר מתחילים לקדם את האתר בעצמם, אך יש לקחת בחשבון כי דבר זה דורש ידע רב ומספר שעות מדי שבוע. בנוסף, רוב האנשים יכולים לקדם את האתר שלהם ברמה התחלתית, אך אם מדובר על חברות ועסקים יש לקחת בחשבון כי חברת קידום אתרים בעלת ניסיון בכל השיטות של קידום במנועי חיפוש קרוב לוודאי תבצע את העבודה הטובה ביותר.

פעולות לקידום

קידום נעשה על ידי פעולות שונות:

  • בניית אתר- המקדם צריך לוודא כי האתר של הלקוח בנוי לקידום מקצועי.
  • מילות מפתח- המקדם תמיד יבצע מחקר של מילות מפתח פופולאריות בתחום בו עוסק האתר. הטמעה של מילות מפתח מקדמות בתוכן אתר האינטרנט תשפיע לטובה על הקידום האורגני שלו ועל כמות גולשים גדולה יותר שיבקרו באתר.
  • תוכן- חשוב לשים דגש על כתיבת תוכן איכותי לדפי האתר. התוכן צריך להיות קשור לכותרת הדף, ללא שגיאות איות ולכלול מילות מפתח עליהן הוחלט מראש.
  • קישורים- החלפת קישורים מוגדרת כצעד חובה על ידי מקדמים רבים. קידום במנועי חיפוש יכלול קישורים של אתרים בעלי דירוג דומה או גבוה יותר על ידי גוגל ומנועי חיפוש אחרים. דבר זה יסייע לקידום האתר בצורה ניכרת. ניתן לבצע החלפה של קישורים עם אתרי אינטרנט בחו"ל ובישראל וכן להחליט על קניית קישורים.